باقر معبودی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص نوسانات قیمت طلا و ارز در هفته گذشته اظهار کرد: نوسان طلا در هفته‌های اخیر و موضوع افزایش تدریجی برابری دلار با ریال باعث شده که متاسفانه از ۳۸۵۰ به ۴۲۲۰ تومان افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه فکر می‌کنم دلیل این افزایش قیمت، تقاضا بالا و یا عرضه کمتر دلار باشد، عنوان کرد: در هفته گذشته یک افزایشی در اونس طلای جهانی داشتیم ولی باتوجه به اینکه در این هفته روند نزولی اونس جهانی را داشتیم قیمت طلا و سکه با کاهش قیمت روبه‌رو شده است. وضعیت اونس جهانی به گونه‌ای است که نمی‌توان پیش‌بینی کرد که تا چه حد می‌توان شاهد باشیم در آخر هفته قیمت دلار، سکه و طلا کاهش پیدا می‌کند، اما شخصا من فکر نمی‌کنم که قیمت دلار بیشتر از این افزایش داشته باشد. 

معبودی‌نژاد در خصوص ارزیابی خود از بودجه ۹۷ و تاثیر آن بر طلا و ارز بیان کرد: بودجه مانع از برخی تورم‌ها می‌شود ولی تاثیری در قیمت طلا و ارز ندارد مگر اینکه افزایش اونس جهانی داشته باشیم و یا افزایش قیمت برابری ریال با دلار رخ دهد.

وی بیان کرد: باید بگویم روند بودجه ریزی ۹۷ مثبت است و در راستای اشتغال‌زایی و صادرات امری مستمر و ثمری بوده و امیدوارم آینده‌ای روشن را در بخش صادرات و اشتغال ایجاد کند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر مشهد در خصوص صادرات طلا تصریح کرد: در حال حاضر طلا به صورت اندکی به کشورهای دیگر صادر می‌شود و برای اولین بار بعد از یک توقف سه یا چهار ساله در سال گذشته از استان خراسان رضوی به امارات، صادرات انجام شده و امیدوار هستیم این روند در سال‌های بعد نیز ادامه داشته باشد.

معبودی‌نژاد در خصوص واردات طلا نیز تاکید کرد: همچنین واردات طلا به کشور انجام می‌شود اما این واردات به صورت قاچاق بوده زیرا به صورت قانونی کسی نمی‌تواند مصنوعات طلا و نقره وارد کشور کند. ما می‌توانیم مصنوعات طلا را صادر کنیم و معادل آن شمش طلا یا ارز به کشور خود وارد کنیم.