مجمع انتخاباتی فدراسین کشتی صبح فردا(سه‌شنبه) و از ساعت ۱۰ در آکادمی ملی المپیک برگزار می‌شود و ۸ کاندیدای تایید صلاحیت شده برای نشستن بر صندلی ریاست فدراسیون کشتی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

حمید بنی تمیم، احد پازاج ، محمدرضا توپچی،عباس جدیدی،عبدالله چمن گلی،رسول خادم ،امین رشید لمیر و نقی کلانتری ۸ کاندیدای تایید صلاحیت شده برای ریاست فدراسیون کشتی هستند.

هر چند حضور عباس جدیدی و رسول خادم در این انتخابات بدلیل رقابت و چالش‌هایی که این ۲ کشتی‌گیر در دوران قهرمانی و پس از آن با یکدیگر داشتند، بر حساسیت این انتخابات افزوده است.

جدیدی نیز روز گذشته(یکشنبه) طی بیانیه‌ای، با انتقاد از دوشغله یا بازنشسته بودن تعدادی از روسای هیئت‌های استانی، خواستار تعویق انتخابات فدراسیون کشتی و نظارت دقیق قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور بر نحوه برگزاری انتخابات شده بود که البته این درخواست جدیدی بلافاصله با واکنش منفی وزارت ورزش مواجه شد و اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها تاکید کرد که رییس هیات بودن شغل محسوب نمی‌شود و انتخابات فدراسیون کشتی در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

اما به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، رسول خادم رییس فعلی فدراسیون کشتی از بیشترین شانس برای اعتماد دوباره اعضای مجمع برای بدست گرفتن ریاست فدراسیون کشتی برخوردار است. با توجه به موضع‌گیری‌های اخیر عباس جدیدی علیه خادم که البته هیچگاه با واکنش رسول خادم مواجه نشد، مجمع انتخاباتی فردا جالب خواهد بود.

آشنایی مختصر با کاندیداهای فدراسیون کشتی:

حمید بنی تمیم: ملی پوش سابق کشتی فرنگی - دبیر سابق فدراسیون کشتی - نایب رئیس فعلی فدراسیون کشتی

حمید بنی تمیم

احد پازاج: قهرمان سابق آسیا در سه دوره - سرمربی سابق تیم ملی فرنگی - مدیر کل سابق ورزش و جوانان اردبیل - رئیس فعلی کمیته مربیان فدراسیون کشتی

احد پازاج

محمدرضا توپچی: قهرمان سابق آسیا در دو دوره - دبیر سابق فدراسیون کشتی

محمدرضا توپچی

عباس جدیدی: قهرمان سابق جهان و نایب قهرمان المپیک - مربی سابق تیم ملی

عباس جدیدی

عبدالله چمن گلی: قهرمان سابق آسیا در دو دوره - سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی - مدیر کل فعلی ورزش و جوانان آذربایجان غربی

عبدالله چمن گلی

رسول خادم: قهرمان سابق المپیک و جهان - سرمربی سابق تیم ملی - مدیر سابق تیمهای ملی - رئیس فعلی فدراسیون کشتی

رسول خادم

امین رشید لمیر: قهرمان سابق جوانان آسیا - نایب رئیس سابق فدراسیون پهلوانی- مدیر کل سابق ورزش و جوانان خراسان شمالی - مسئول فعلی ورزش همگانی فدراسیون کشتی

امین رشید لمیر

نقی کلانتری: رئیس سابق هیئت کشتی مازندران - رئیس سابق سازمان لیگ کشتی

نقی کلانتری