کریستوفر ون دیلن سرپرست گروه موسیقی شیلر که پیش از حضور در ایران در صفحه رسمی‌اش از اشتیاق خود برای این اجرا صحبت کرده بود، پس از ورود به تهران نیز اجرا در ایران را نقطه اوج گروه خود دانست.

کنسرت گروه شیلر با پخش تیزری از حضور این گروه در تهران آغاز شد و سرپرست گروه با در دست داشتن تلفن همراهش به روی صحنه آمد و شروع به فیلم‌برداری از مخاطبانش در کرد تا بتواند این لحظات را با مردم آلمان نیز به اشتراک بگذارد و به قول خودش این نخستین بار است که با دوربین روی صحنه حاضر می‌شود تا مردم آلمان هم، او و استقبال ایرانیان از اجرا را باور داشته باشند.

کریستوفر ون دیلن که اجرا در ایران را متفاوت‌تر ازآنچه در آلمان داشته است خواند با اجرای سه قطعه از آثار محبوبش، رو به تماشاگران گفت: «از شما برای حضور در این اجرا متشکرم. این‌یک بعدازظهر بسیار خاص برای ما هست و ما خیلی خوشحالیم از اینکه اینجاییم و ما دنبال چنین اجرایی برای امروز بعدازظهر بودیم.»

در ادامه قطعاتی چون Ultramarin, Once Upon A Tim, Ruhe, Berlin Moskau, Schwerelos, Polarstern, I Feel You, Sehnsucht, Klangwelten به اجرا درآمد که تنظیم متفاوت‌تری ازآنچه منتشرشده بود داشت؛ البته گروه شیلر پیش از اجرا در ایران نیز، ۵۰ کنسرت در آلمان با همین تنظیم را روی صحنه برده بود.

در ادامه این اجرا سرپرست گروه که به همراه دو نفر از اعضای ارکسترش در ایران حضور پیداکرده بود به معرفی آن‌ها پرداخت و پیش از اجرای قطعه آخر گفت: «ما بسیار خوشحال هستیم که برای شما اجرا می‌کنیم. به‌طورمعمول ما در زندگی عادی باهم صحبت می‌کنیم اما تمام تمرکزمان را روی این گذاشته‌ایم که موسیقی برای ما حرف بزند. متأسفانه می‌خواهیم قطعه آخر را برای شما اجرا کنیم. از همه شما برای وقتی‌که گذاشتید و موسیقی ما را شنیدید تشکر می‌کنیم. بهترین‌ها را برای شما آرزو می‌کنم و امیدوارم دوباره شمارا ببینم.»

مصطفی کبیری عضو تیم برگزارکننده کنسرت درباره برگزاری این اجرا گفت: برگزاری این کنسرت‌ها به‌طور حتم باعث می‌شود که هم ارز کمتری از کشور خارج شود و هم موجب معرفی هرچه بهتر کشورمان در محافل بین‌المللی باشد. همین حالا هم ما نظرات بسیاری مثبتی در فضای مجازی و البته حقیقی داریم و امیدوارم فضا به‌گونه‌ای طراحی شود که این برنامه‌ها به‌طور مداوم اجرا شود. همه ما میدانیم که اجرای برنامه‌های این چنینی در کشورمان چقدر در نمایش چهره واقعی ایران به جهانیان موثر است. 

مهدی کاشی عضو دیگر گروه برگزاری کنسرت هم درباره صدور مجوز کنسرت‌های بین‌المللی در ایران گفت: خوشبختانه مسئولان دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری بسیار خوبی در پروسه صدور مجوز داشتند و در این زمینه حمایت‌هایی انجام گرفت که جا دارد از همه نهادها و مجموعه‌های مرتبط با صدور مجوز قدردانی ویژه‌ای داشته باشم.

از نکات ق این کنسرت نورپردازی و صدابرداری قابل قبول بود که به دلیل حضور تکنسین‌های صدا و نور حرفه‌ای این امکان برای مخاطبان فراه شده بود. به‌نوعی این کنسرت را می‌توان کنسرت نور و صدا نامید چراکه تمامی نورپردازی‌ها و نمایش تصاویر با توجه به ریتم و نوازندگی اعضای گروه روی صحنه انجام می‌شد.