آناتولی گزارش داد ، نشست دو روزه سران کشور‌های عضو اتحادیه اروپا برای بررسی مسائلی مانند «برگزیت»(خروج انگلیس در اتحادیه اروپا)، پناهجویان، قدس، روسیه و مسائل دفاعی، اجتماعی و اقتصادی فردا در بروکسل پایتخت بلژیک آغاز خواهد شد.

این نشست در قالب ۳ جلسه برای بررسی موضوعات مختلف برگزار می‌شود. در نخستین روز طی جلسه‌ای با حضور رؤسای دولت کشور‌های عضو، روابط خارجی، مسائل امنیتی، دفاعی، مهاجرت و مسائل اجتماعی بررسی خواهند شد.

در دومین روز نیز نشستی تحت عنوان نشست «یورو» برگزار و موضوعات اقتصادی و اتحاد پولی بررسی خواهد شد. در جلسه نهایی نیز آخرین تحولات مربوط به برگزیت بررسی می‌شود.

رهبران اتحادیه اروپا در بخش بررسی روابط خارجی، تحولات مربوط به قدس را مورد بررسی قرار می‌دهند. انتظار می‌رود پس از این نشست اعلام کنند که موقعیت این شهر باید از طریق مذاکرات میان فلسطین و اسرائیل و در چارچوب راه حلی که قدس پایتخت هر دو باشد تعیین شود.

آنان همچنین در چارچوب بررسی تحولات اوکراین درباره پیمان «مینسک» از امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان می‌خواهند تا تمدید تحریم علیه روسیه را بررسی کند.