علی مرادی در گفت و گو با ایسنا، در مورد نپذیرفتن وزنه ۲۵۲ کیلوگرم بهداد سلیمی توسط هیات ژوری و اینکه گفته می‌شود نداشتن ارتباط خوب با فدراسیون جهانی در این اتفاق موثر بوده است، بیان کرد:  بهداد سلیمی مقدار زیادی نقیصه پرتاب وزنه‌اش را رفع کرده بود. البته تعداد زیادی کارشناسان نظر دیگری دارند با این حال نظر من چیز دیگری است و فکر می‌کنم ژوری سخت‌گیرانه عمل کرد. البته مقداری هم حساسیت روی بهداد سلیمی ایجاده شده است. با این حال من از همه ورزشکاران حمایت می‌کنم.

مرادی در پاسخ به این پرسش که فکر می ‌ند جلود غرض ورزی با بهداد سلیمی دارد، تصریح کرد: من به این شخص خاص کاری ندارم اما تعاملات فدراسیون بین‌المللی با ما خوب است و قبل از المپیک هم تعاملات وجود داشت. انتخابات هم شرایط خاص خود را داشت و همه در تلاش بودیم در جهت  رشد و توسعه وزنه‌برداری کار کنیم و تاماش آیان شخص اول فدراسیون جهانی هم در همین زمینه تلا ش می‌کند. در این بین ممکن است انتقاداتی باشد که طبیعی است. با این حال حمایت‌های شخص آیان، همچنین وزیر ورزش  و وزارت امورخارجه بود که کمک کرد ویزا صادر شود. حتی آیان مسئله خبر اشتباهی که در مورد ویزا ندادن کیانوش رستمی منتشر شد را سریعًا حل و عذرخواهی کرد. بنابراین نباید توهم توطئه و این حرف‌ها وجود داشته باشد.

 او ادامه داد: من به شخص خاصی کاری ندارم اما  فدراسیون بین‌المللی  و راس آن  احترام خاصی برای وزنه‌برداران ایران قائل هستند. تاماش آیان به شدت از وزنه‌برداری جهان از جمله وزنه برداری ایران حمایت می کند.  در مواقعی هم لازم باشد و از او درخواست کمک کنیم ، او به ما کمک می کند. در مورد  جام فجر از او خواستم افسران آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی را  اعزام کند  و قبول کرد.

مرادی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه قرار نیست سلیمی را از تصمیم خداحافظی اش منصرف کند، گفت: وقتی به پشت صحنه  رقابت دسته فوق سنگین مسابقات قهرمانی جهان رفتم دیدم سلیمی کفش هایش را دست گرفته و  شرایط به گونه‌ای است که بوی خداحافظی می دهد. سلیمی یکی از افتخارات ملی ما است و ما او را بر می گردانیم.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد اینکه اعتراض تماشاگران به هیات ژوری خطر محرومیت برای ایران ندارد، تاکید کرد: خودم همان موقع در این مورد احساس نگرانی کردم اما جو آرام شد. از تمام تماشگران ایرانی سپاسگذارم اماخب انتظار داشتند رای عادلانه‌تر باشد. البته این را هم بگویم که اگر وزنه بهداد سلیمی قبول می‌شد، مقام سوم و دوم بین خودمان تغییر می‌کرد. بهداد هم در این مور دل مشغولی ندارد بلکه فقط معتقد است باید عادلانه تر رای صادر می شد. وزنه‌بردار گرجستانی هم وزنه‌های خوبی زد با این حال چیزی از ارزش‌های بهداد سلیمی و سعید علی حسینی کم نمی‌شود.

او درباره اینکه با توجه به نتیجه نگرفتن کیانوش رستمی تصمیم جدی در این مورد این وزنه بردار خواهد گرفت یا خیر، تصریح کرد:  کیانوش رستمی ورزشکار منظمی است و با غیرت  و تعصب نسبت به ایران فعالیت می کند. حالا اگر در یک رویداد ناخواسته کنار رفت دلیلی نمی شود با او برخورد حذفی انجام گیرد. بعد از این تجربه تلخ برای رستمی، با او صحبت می کنیم. البته هیچ چیزی از شایستگی او کم نشده و او مدال طلا قهرمانی جهان خود را با قرار گرفتن  کنار زلزله زدگان به دست آورد. این جوان نشان داد توانمندی بالقوه دارد و با او صحبت می‌کنیم تا از این تجربه تلخ استفاده بهینه در جهت پیش بردن اهداف ملی ببرد.

رییس فدراسیون وزنه برداری در مورد ابقای محسن بیرانوند در سمت سرمربیگری تیم ملی نیز گفت: چهارشنبه هفته جاری جلسه مشورتی شورای عالی فنی برگزار می شود و نظر نهایی در ارتباط با این موضوع گرفته می شود.برنامه های حضور در بازی های آسیایی  و قهرمانی جهان ۲۰۱۸ را مورد بررسی قرار دهیم و احساسم این است تیمی متفاوت‌تر از امسال را در سال آینده شاهد خواهیم بود. هم چنین با توجه به اینکه سال آینده المپیک نوجوانان در پیش است. از سرمربی تیم ملی نوجوانان و جوانان خواستیم برنامه ها را مقدار زیادی اصلاح کند. از طرفی قرار است مرادی در پاسخ به این پرسش که نفراتی داریم که سال آینده بتوانند جایگزین قهرمان های فعلی شوند، تاکید کرد:  باید فرصت داد و فرصت ایجاد کرد. فدراسیون این توانایی را دارد که در کنار با تجربه ها از افراد جوان هم استفاده کند. شرایط را آماده خواهیم کرد و هر کسی دارای شایستگی بهتری است در بدنه تیم ملی قرار می گیرد.