العهد گزارش داد، شیخ علی دعموش نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: «همه حوادث منطقه از شش سال پیش تا کنون، نشان دهنده نادانی، عصیانگری، قلدرمابی و استکبار برخی کشور‌های عربی و بی اطلاعی آن‌ها از ماهیت نظام‌های سیاسی برخی کشورها، اراده و هوشیاری ملت ها، جنبش‌های آزادی خواه، جنبش‌های مقاومت و اراده این جنبش‌ها در منطقه است.»

شیخ دعموش در خطبه‌های نماز جمعه گفت: «برخی رژیم‌های نادان گمان می‌کردند می‌توانند با پول، همه را فریب دهند و با پول و قرارداد، سکوت در برابر جنایت‌های خود در کشور‌های مختلف را به دست آورند. آن‌ها فراموش کردند که فقط افراد ضعیف، مزدوران و وجدان‌های خفته را می‌توان با پول خرید؛ اما جوانمردان و وجدان‌های بیدار را حتی نمی‌توان با همه ثروت‌های دنیا خرید. این کشور‌ها تلاش کردند با خریدن نظامیان و افسران سوری، آن‌ها را از ارتش این کشور جدا کنند؛ اما در این راه شکست خوردند. آن‌ها تلاش کردند برخی مقامات و مسئولان را با پول بخرند و در این راه نیز ناکام ماندند.»

شیخ دعموش افزود «این کشور‌ها توانستند وجدان‌های مزدوران را در سوریه بخرند؛ به طوری که حمد بن جاسم وزیر خارجه سابق قطر اذعان کرد این کشور در کنار آمریکا، ترکیه و عربستان سعودی، از گروه‌های تکفیری تروریستی در سوریه، حمایت مالی کرده است. آن‌ها همچنین برخی کشور‌ها و نهاد‌های بین المللی مدعی حقوق بشر را خریدند تا در مقابل جنایت‌های آل سعود در یمن و رژیم آل خلیفه در بحرین و کشتار، گرسنه نگه داشتن، ویران کردن و سرکوبگری آن‌ها سکوت کنند.»

شیخ دعموش گفت: «اتفاقاتی که چند هفته گذشته در لبنان روی داد، دلیل محکمی برای جهل و نادانی برخی کشور‌های حاشیه خلیج (فارس) است. مقامات سعودی از ساختار دقیق سیاسی لبنان آگاه نیستند و روش ذلت باری که ولیعهد سعودی در قبال لبنان، پیش گرفت موجب ایجاد شکاف در روابط سیاسی سعودی و لبنان شد و در عمق جان مردم لبنان، زخم‌هایی به جا گذاشت که درمان آن‌ها آسان نیست.»

وی تاکید کرد «حزب الله متمایل است دولت به همین شکل به کار خود ادامه دهد و تلاش می‌کند سعد حریری در سمت نخست وزیری این کشور باقی بماند. حزب الله می‌خواهد این دولت بدون هیچ گونه تغییری و بر اساس برنامه کاری خود، روند طبیعی را ادامه دهد.»

شیخ دعموش افزود «این کار در جهت منافع ملی لبنان و حمایت از ثبات سیاسی و امنیتی کشور است. ما با هرگونه قیمومیت و دیکته کردن دستورات یا طرح شروطی از خارج لبنان مخالفت می‌کنیم و امکان ندارد آن‌ها را تحت هیچ شرایطی و از هیچ کشوری بپذیریم.»