سید محمدرضا موسوی‌خواه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به زمین‌ لرزه‌ای که صبح امروز در استان کرمان رخ داد، اظهار کرد: پس از وقوع زمین لرزه در استان کرمان ستاد بحران منطقه در استان و کشور تشکیل شد.

وی افزود: همچنین بلافاصله چند دستگاه نفت‌کش نفت سفید به کرمان اعزام شد تا در صورت بروز خسارت در دسترس مردم باشد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر این‌که هیچ جایگاه سوختی در زلزله کرمان آسیب ندیده است، افزود: مردم پس از وقوع زلزله به جایگاه‌های سوخت هجوم بردند و در جایگاه‌ها با ترافیک مواجه شدیم؛ با این حال بنزین به اندازه کافی برای پاسخگویی به نیاز مردم در جایگاه‌ها وجود دارد.

موسوی‌خواه از وجود چهار جایگاه سوخت سیار در کرمان خبر داد و گفت: دو جایگاه سوخت دیگر هم آماده خدمت‌رسانی است و چنانچه ستاد بحران استان اعلام نیاز کند، جایگاه‌های سوخت سیار به مناطق مورد نیاز منتقل می‌شوند.

وی با بیان این که کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به منطقه زلزله زده کرمان اعزام شده‌اند، اظهار کرد: هیچ گزارشی مبنی بر این که جایگاه‌های سوخت آسیب دیده‌اند ارائه نشد، اما باز هم کارشناسان برای بررسی به منطقه اعزام شدند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان این که مردم می‌توانند اختلال در سوخت‌رسانی را گزارش دهند، تصریح کرد: سامانه ۰۲۱۰۹۶۲۷ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی از اختلال در سوخت‌رسانی است و چنانچه مردم مشکلی در زمینه تامین سوخت داشتند می‌توانند به این شماره اطلاع دهند.

به گزارش ایسنا، زلزله ۶.۱ریشتری در ساعت ۶:۰۲ صبح امروز بخش‌هایی از استان کرمان را لرزاند. کانون زلزله منطقه "هجدک " از بخش کوهساران شهرستان راور در استان کرمان بود و در شهرهای زرند، سیرجان و کرمان نیز احساس شد.