برگزیده سخنان آذری جهرمی به شرح زیر است:

- فاز اول رجیستری موبایل این بود که شناسه گوشی ها ثبت شود. در فاز دوم اعمال مقررات مرحله ای آغاز شده و از گوشی آیفون شروع شده که بیش از ۴۵ روز طول نمی کشد. از ۱۴ آذر به بعد باید شناسه گوشی در گمرک ثبت شده باشد و اگر گوشی ثبت نشده باشد پیامکی برای آنها می رود تا گوشی را تا ۳۰ روز فعال کنند.

- در مراکز خرید یک کد فعال سازی به گوشی الصاق شده که باید آن را بر روی گوشی فعال کنند. بسته های آموزشی از طریق تلویزیون در حال پخش است که مردم چگونه اصالت گوشی را تشخیص دهند.

- در حوزه موبایل ایران جزو‌ ۱۰ کشور اول دنیاست اما در حوزه ثابت ما عقب ماندگی داریم و در رتبه نودام قرار داریم.

-در تمام کشورهای مختلف برای مصارف خانگی اینترنت یک حد مصرف منصفانه داریم که وقتی از این مصرف منصفانه عبور کنید سرویس در حداقل سرعت قرار می گیرد و بر خلاف مدل حجمی شبکه شما قطع نمی شود.

- اجرای این مدل در ایران آغاز شده و در دولت قبل یک سقف مصرف تعیین شده بود که مورد اعتراض قرار گرفت و آن طرح متوقف شد و دوباره با جلسات سنگین تعرفه جدید تصویب شد.

-با اجرای طرح اینترنت ثابت درآمد اپراتور ها بسیار کاهش پیدا می کند ولی با بزرگ شدن بازار این کاهش درآمد جبران می شود.

- بحث حمایت از پیام رسان های داخلی در شورای عالی فضای مجازی تصویب شده و سه نفر از بخش خصوصی و یک نفر در داخل وزارت بر حسن اجرای مصوبه نظارت می‌کند. هزینه اتصال به شبکه ملی اطلاعات برای آنها صفر شده است.

- در دهه فجر ما قصد داریم آپ دولت همراه را رونمایی کنیم با هر تعداد خدماتی که بر روی آن بتوانیم پیاده کنیم.

-در دولت دهم ایران مدار ماهواره ای خود را از دست داد. ولی ما مدار ۴۳/۵ درجه را برای خودمان برای ۳ سال آتی حفظ کرده ایم تا برای آن ماهواره قرار دهیم.