به گزارش تاس، نمایندگان دومای روسیه که به پیونگ یانگ سفر کرده اند آزمایش اخیر کره شمالی را محکوم کردند.

 کره شمالی صبح امروز چهارشنبه تازه‌ترین آزمایش موشکی خود را موفقیت‌آمیز اعلام کرد و گفت این موشک بالستیک قاره‌پیما قابلیت نفوذ به همه نقاط آمریکا را دارد.

گفتنی است در گزارشی که از تلویزیون رسمی کره شمالی پخش شد، پیونگ یانگ اعلام کرد که ارتفاع پرواز موشک تازه ‌آزمایش‌شده به ۴ هزار و ۴۷۵ کیلومتر رسیده است که بیش از ۱۰ برابرِ ارتفاع ایستگاه فضایی بین‌المللی است. همچنین برد این موشک در ۵۳ دقیقه پرواز، ۹۵۰ کیلومتر اعلام شد.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بعد از نظارت بر آزمایش موشکی اخیر، اعلام کرد: حالا بالاخره به هدف تاریخی تکمیل نیروی هسته‌ای دست یافتیم.

در بیانیه‌ای که پیونگ یانگ در همین راستا صادر کرد نیز از کره شمالی به عنوان یک قدرت هسته‌ای مسئول نام برده و هشدار داده شد که تسلیحات راهبردی این کشور تنها برای دفاع از تمامیت ارضی آن در برابر تهدیدها و سیاست باج‌گیرانه آمریکای امپریالیسم، به کار خواهد رفت.

درحالی که تازه‌ترین آزمایش موشکی پیونگ یانگ واکنش توئیتری دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را در پی داشت، شورای امنیت سازمان ملل قرار است امروز چهارشنبه برای پاسخگویی به آن، نشست فوری تشکیل دهد.