علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش با مشکلی پوشان دیار خراسان اظهار کرد: بیست و پنجمین سالگرد درگذشت آقای دهداری را تسلیت می گویم. فردا بازی خیلی مهم و سختی داریم. این بازی برای آن‌ها و ما حیاتی است. زمان اندکی برای رساندن تیم به شرایط بازی داشتیم اما خدا را شکر در این هفته با مصدومان کمتری تمرین کردیم. آرزو داریم سه امتیاز بازی را کسب کنیم. سعی می کنیم بازی خوبی را ارائه دهیم و پیروز شویم.

او ادامه داد: این سه امتیاز تیم ما را در جدول رده بندی بالا می برد. من نام این تیم را نمی دانم و نام قبلی را استفاده می‌کنم! سیاه جامگان چیزی برای از دست دادن ندارد. آن‌ها سخت کوش و قلدر هستند. مطمئنا بازی سختی برابر این تیم داریم.

سرمربی سایپا درباره برنامه این تیم برای کسب پیروز های متوالی گفت: سعی می کنیم در نیم فصل تیم را تقویت کنیم. تعداد مصدومان ما زیاد بودند. مطمئنا از چند بازیکن نمی توانیم در طول فصل  استفاده کنیم. چند بازیکن هم آرام آرام اضافه می شوند. با تلاش بازیکنان و کادرفنی و حمایت باشگاه بهتر از این می شویم و مطمئن باشید نتایج بهتری می گیریم و به بالای جدول نزدیک می شویم.

او درباره صحبت های علی کریمی علیه جهانیان مدیرعامل باشگاه نفت گفت: من در این جریانات نیستم. خوشبختانه یا متاسفانه زیاد در فضای مجازی نیستم و این اخبار را دنبال نمی کنم. برای جامعه ورزش متاسفم که یک آدمی که معلوم نیست از کجا آمده، درباره فوتبالی ها صحبت می کند. فوتبالی ها باید هوای هم را داشته باشند و  به حق پشت سر هم بایستند تا این آدم ها که معلوم نیست از کجا آمدند، کنار بروند. متاسفانه این آدم ها را شما رسانه ها بزرگ کردید. حداقل فوتبالیست ها در زمین تلاش کردند و نتیجه کارشان را با تعریف و تمجید شما شنیدند. رسانه ها فقط به این افراد بها دادند تا چهار کلمه بیشتر در نشریات خود بنویسند. و گر نه اگر این آقایان را در خیابان ببینید، نمی شناسید.

دایی ادامه داد: بزرگتر از این آقا آمدند و رفتند و نباید زیاد حساس باشیم. من امسال گفتم که این آدم ها به جز حرف زدن چیز دیگری ندارند. متاسفانه ببینید چطور شده که آقایی که متولد سال ۱۳۵۲ است، درباره جبهه و جنگ صحبت می کند و از خاطرات جبهه و جنگ می گوید. به ما می گفت رودخانه کرخه را برعکس شنا کردم. به غیر از من دو نفر دیگر هم بودند. اگر ایشان متولد ۵۲ باشد، این صحبت هایی که می کند و می گوید ترکش در سینه ام است، حتی اگر درست هم باشد، ربطی به موضوع فوتبال ندارد.

دایی گفت: فوتبال یک معقوله جدا است. چه ربطی دارد که ما دنبال طلب مان برویم ولی درباره جبهه صحبت کنند. می خواهم بدانم آیا در شش، هفت سالگی کاتیوشا زده است؟ من خودم بچه بودم. من متولد ۴۸ هستم و به یاد دارم. مانده‌ام که چطور این آقایان این حرف ها را انجام دادند. فوتبال کسی را می خواهد که مدیر باشد و بعدا به بهره اقتصادی برسد. حضور در فوتبال یک برنامه ریزی درست را می طلبد. نباید صحبت هایی کنیم که ربطی به فوتبال و ورزش ندارد. یک بار جلسه گذاشتیم و چنین صحبت هایی را شنیدیم. قرار بود درباره طلب های ما تصمیمی گیری کنند که ما او را ندیدیم. فکر کنم آنقدر وضعیت هوا بد شده و ماشین ها کثیف هستند، که مشغول شست و شوی ماشین ها شده اند و دیگر نتوانستند تماس بگیرند.

او درباره وجود جای خالی در فهرست تیمش برای جذب بازیکن جدید گفت: خوشبختانه آنقدر جای خالی داریم که می توانیم چهار نفر در فهرست بازیکنان بزرگسال بگیریم. فکر نمی کنم بیشتر از چهار نفر بگیریم.