به گزارش روزنامه خبرورزشی، این دو باشگاه در ابتدای فصل با هم توافق کردند در ازای پرداخت مبلغی قابل توجه در حدود یک میلیارد تومان بابت صدور رضایتنامه داریوش شجاعیان این بازیکن که با تیم تبریزی قرارداد داشت به تهران و استقلال بیاید. این توافق در نهایت با پرداخت بخشی از این رقم صورت گرفت و سازمان لیگ هم کارت بازی این بازیکن را برای همراهی استقلال صادر کرد.

 

با اینکه این هافبک هجومی تا چه اندازه برای استقلال مفید بوده و تنها یک گل برای استقلال طی ۱۱ هفته در لیگ (در دیدار با سپیدرود رشت) و دو بازی جام‌حذفی به ثمر رسانده کار نداریم. طرفداران استقلال به این بازیکن روی خوش نشان داده و از سبک بازی‌‌اش لذت می‌برند از این رو پس از اولتیماتومی که به تازگی برای بازگرداندن این فوتبالیست شیرازی به تبریز در نظر گرفته شده موجی از نگرانی بین طرفداران استقلال به راه افتاده که مبادا شجاعیان از استقلال جدا شود. در این باره با یکی از مسئولان استقلال حرف زدیم. عبداللهی سرپرست تیم استقلال درباره شجاعیان به خبرورزشی گفت: «این توافقی بوده که باشگاه استقلال باید به آن متعهد می‌ماند ولی بنا به بروز برخی مشکلات مالی ممکن نشد.

 البته این دلیل بر نخواستن این بازیکن نیست بلکه پس از کسب درآمد لازم از راه‌های مختلف این مشکل هم در حال برطرف شدن است. هرچند در فضای رسانه‌ای بلافاصله بدترین حالت را برای یک ماجرا در نظر می‌گیرند و بی‌دلیل برای هواداران استقلال دل‌نگرانی ایجاد می‌کنند».

عبداللهی به خبرورزشی گفت: «افتخاری در این باره با نصیرزاده مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد حرف زده و قرار است در اولین فرصت باقی‌مانده مبلغ مربوطه به حساب آن باشگاه واریز شود. شجاعیان با استقلال می‌ماند و به تبریز هم برنمی‌گردد». شجاعیان یک روز زودتر از کاروان استقلال برای ادای نذرش به مشهد رفت و امشب با کاروان تیم به تهران برمی‌گردد تا خود را برای دیدار با تیم فصل قبلش در تبریز آماده کند. او دیدار با سیاه‌جامگان را به دلیل محرومیت انضباطی در شهرآورد ۸۵ از دست داده است.