به گزارش مهر، «شیخ محمد بن عبدالرحمان ال ثانی» معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر گفت کشورش در زمینه مبارزه با تروریسم پیشگام است.

وی در گفتگو با شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی بار دیگر ضمن رد اتهامات وارد شده به قطر در خصوص حمایت از تروریسم تاکید کرد دوحه با هر گونه افراطی گری و تروریسم در منطقه مبارزه می کند.

وزیر خارجه قطر یادآور شد بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه در این کشور واقع شده و نظامیان آمریکایی برای هدف قرار دادن مواضع تروریست ها در عراق و سوریه از این پایگاه استفاده می کنند.

شیخ محمد با اشاره به ادامه مناقشات در منطقه خلیج فارس افزود، دوحه همچنان متعهد به تلاش برای برطرف کردن بحران در چارچوب شورای همکاری خلیج فارس است زیرا این منطقه با خطربزرگتری به نام تروریسم روبرو است.

شیخ محمد خاطر نشان کرد، حتی مقامات آمریکایی نیز خواستار پایان یافتن محاصره ائتلاف عربستان سعودی علیه قطر هستند. معاون نخست وزیر قطر با اشاره به مناسبات و روابط کشورش با ایران گفت دوحه روابط منحصر به فردی با ایران دارد.

وی همچنین از کشورهای حوزه خلیج فارس خواست از طریق گفتگو به اختلافات خود با جمهوری اسلامی ایران پایان دهند.

این در حالی است که از ماه جولای عربستان، امارات، بحرین و مصر مناسبات دیپلماتیک خود را با قطر متوقف و با ادعای حمایت این کشور از افراطی گری و تروریسم، آن را محاصره کرده اند.

با این حال مقامات قطر ضمن مخالفت با فهرست درخواستی ائتلاف عربستان در ازای تقویت مناسبات دیپلماتیک، اتهامات مطرح شده را شدیدا رد کرده اند.