به گزارش ایرنا، &#۳۹;سید عمار حکیم&#۳۹; رهبر جریان حکمت ملی روز شنبه در مراسم گرامیداشت اولین سالروز درگذشت &#۳۹;سید هاشم الموسوی&#۳۹; از بنیانگذاران حزب الدعوه اسلامی خاطر نشان کرد که الحشدالشعبی یکی از ارکان نیروهای مسلح عراق است و باید از مسائل سیاسی و ورود به منازعات سیاسی دور نگه داشته شود.

رییس ائتلاف ملی عراق اضافه کرد که برچسب تروریسم به الحشدالشعبی و گروه های مقاومت اسلامی عراق به بهانه های غیرمنطقی، قابل پذیرش نیست.

سید عمار حکیم با اشاره به نزدیک شدن اعلام رسمی پاکسازی عراق از اشغال داعش تاکید کرد که گرچه عراق از اشغال داعش پاک می شود اما هنوز از عناصر داعش تهی نشده و هسته های خفته آن در سطح عراق پراکنده هستند.

وی درخصوص انتخابات آینده عراق گفت که عراق نیازمند فهرست های انتخاباتی جامع نگر و ملی است و &#۳۹;دولت اکثریت&#۳۹; می تواند انعکاسی از همه مردم عراق باشد.

سید عمار حکیم همچنین بر ضرورت برگزاری انتخابات در موعد مقرر آن تاکید و ابراز امیدواری کرد که ائتلاف ها و برنامه های انتخاباتی آینده حول یک طرح میهنی جامع باشد.

وی همچنین از پارلمان عراق خواست که هرچه زودتر قانون شوراها و پارلمانی را تصویب کرده یا حداقل قوانین سابق را اصلاح کرده تا برای انتخابات آینده آماده باشند.

سیدعمار حکیم بازگشت سریع آوارگان جنگ داعش به شهر و دیار خود و مبارزه با فساد و بهبود خدمات به شهروندان و بازسازی زیرساخت ها را در تقویت وحدت ملی در عراق مهم ارزیابی کرد.