به گزارش تسنیم، بیمارستان امام خمینی(ره) اسلام آباد غرب دارای ۷۲ تخت فعال بود که با افتتاح فاز دوم آن در ۶ طبقه در فروردین ماه امسال توسط وزیر بهداشت بیش از ۱۰۰ تخت به این مجموعه درمانی اضافه شد تا نوید بخش توسعه بهداشت و درمان در این شهر باشد.

متاسفانه در زلزله  یکشنبه شب کرمانشاه این بیمارستان خسارت جدی دیده و بخش‌های زیادی از آن فروریخته که تعجب همگان را برانگیخت است.

ساختمان تازه تاسیس بیمارستان امام خمینی اسلام آباد غرب که حدود ۷ ماه از افتتاح آن می‌گذرد و بیمارستان معین برای مناطق زلزله زده محسوب میشد به نحوی دچار خسارت شده که امکان خدمت رسانی درمانی به بیماران و مصدومان اعزامی از شهرستان‌های سرپل ذهاب، دالاهو، گیلان غرب و قصر شیرین برای کادر درمانی به درستی میسر نیست.

شرایط و مقاومت سازه فیزیکی بیمارستان‌ها به عنوان مکانی که باید پذیرای مجروحان و بیماران باشند بسیار حائز اهمیت است به گونه ای که در ساخت و ساز مراکز درمانی باید دقت و وسواس بیشتری به خرج داده شود.

نکته مهم اینجاست که ساختمان قدیمی این بیمارستان آسیب جدی ندیده اما ساختمان تازه تاسیس این بیمارستان در زلزله اخیز خسارت جدی دیده و موضوع تخریب این بیمارستان در روزهای اخیر به بحثی جنجال برانگیز در کشور تبدیل شد تا جایی که دستور بازداشت پیمانکار این بیمارستان صادر شد.

اما شب وقوع زلزله مهیب پرستاران و اعضای بیمارستان با همکاری نیروهای سپاه، بسیج، نیروی انتظای و ارتش به سرعت بیمارستان را با انتقال بیماران به محوطه خارجی تخلیه می‌کنند تا با برپایی چادرهای امدادی سپاه بیماران در محوطه بیمارستان بستری شده و بیماران بدحال به بیمارستان کرمانشاه و شهرهای اطراف اعزام و دیگر بیماران در بهداری نیری زمینی سپاه مداوا شوند.

در حال حاضر نیز کارگران تلاش می‌کنند با آوار‌برداری و انتقال آو‌ار فروریخته محدوده این مکان درمانی را قدری ایمن‌سازی کنند تا به وضعیت نابه‌سامان بیمارستان در فرصتی دیگر رسیدگی شود چراکه در حال حاضر این بیمارستان قابلیت پذیرش هیچ بیمار و یا فرد عادی را به دلیل ناامنی بنای آن و احتمال ریزش آن ندارد.