به گزارش تسنیم، زلزله، آوار غم به جای گذاشت، غرب ایران زیر آوار ساختمان رفت و قلب ملت ایران زیر آوار درد...

اینجا اصفهان، شهری که قلب مردمانش برای همدردی و کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه می‌تپد، از روزهای گذشته تا کنون هر کس به طریقی سعی می‌کند که کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به دست زلزله‌زدگان غرب برساند.

سازمان‌های مردم نهاد اصفهان نیز دست به کار شدند و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کمپین جمع‌آوری کمک‌های مردمی را در ورودی کاخ موزه چهلستون برپا کرده‌اند.

از صبح امروز ورودی کاخ موزه چهلستون شاهد حضور گرم و صمیمی مردم اصفهان برای کمک به هموطنان خود است

در این میان گردشگران خارجی نیز کمک‌های نوع‌دوستانه‌ خود را به این کمپین اهدا کردند.

کریستین بانار، گردشگر فرانسوی در حاشیه این کمپین به خبرنگار تسنیم می‌گوید: وقتی خبر زلزله غرب ایران را شنیدم، به شدت متاثر شدم و مرتبط اخبار آسیب‌های این زلزله را از طریق شبکه‌های خبری و فضای مجازی دنبال می‌کنم.

وی با بیان اینکه مردم ایران، مردمی بسیار وظیفه‌شناس هستند، گفت: من روز گذشته تهران بودم و امروز در اصفهان در این دو روز شاهد تلاش و همدلی مردم برای کمک به زلزله‌زدگان غرب ایران بودم، این همدردی و تلاش برای من قابل ستایش است.

گردشگری فرانسوی بیان کرد: من هم امروز با گروه خود به کاخ موزه چهلستون آمدم که این شعر سعدی را که شما ایرانیان از آن بسیار استفاده می‌کنید که بنی آدم اعضای یک‌ دیگر است را من هم معنی کنم و سهم کوچکی در کاهش آلام مردم غرب ایران داشته باشم.

این روزها همه دل‌ها می‌تپد برای کرمانشاه...