به گزارش ایسنا، در پی وقوع زلزله یک‌شنبه شب در مناطق غربی ایران بیش از ۵۰۰ تن و کشته و هزاران نفر مجروح شدند.

 

به نوشته روزنامه یدیعوت آحارونوت، نتانیاهو که در مجمع عمومی فدراسیون یهودیان سخنرانی می‌کرد، باز هم مدعی شد که توافق هسته‌ای مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نمی‌شود. وی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دلیل اقدامات و مواضعش علیه برجام قدردانی کرد.

 

نتانیاهو همچنین گفت که رژیم صهیونیستی پیشنهاد داده که حاضر است از طریق صلیب سرخ به زلزله زدگان ایران کمک کند و آنها با مردم ایران دشمنی ندارند. این در حالی است که محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان در صفحه توئیتر خود پیشنهاد کشورهای دوست برای کمک به زلزله زدگان را رد و تاکید کرد: منابع خودمان برای رسیدگی به این وضعیت کافی است و نیازی به کمک نداریم.

 

وی در ادامه ادعاهای خود با تهدید خواندن ایران، گفت: این مسئله بیش از هر زمان دیگری ما را به همسایگانمان نزدیک کرده است.

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: ایران به دنبال تقویت حضور نظامی در سوریه است. آنها می‌خواهند یک پایگاه نظامی زمینی، هوایی و دریایی در سوریه ایجاد کنند و از سوریه به عنوان پایگاهی برای خراب کردن اسرائیل استفاده کنند. ما با آن موافقت نخواهیم کرد. من بارها تاکید کرده‌ام که اسرائیل علیه این طرح خواهد ایستاد.

 

نتانیاهو مدعی شد: ایدئولوژی ایران برای تسخیر جهان خطرناک است. آنها متعهد به نابودی اسرائیل‌اند. ایران تنش و بحران را به کل خاورمیانه گسترش داده است؛ در یمن، در عراق، سوریه و لبنان. با این وجود در تشخیص تهدید ایران تنها نیستیم و عربستان به عنوان کشور پیشروی جهان عرب به‌طور دقیق نظر ما را دارد. آنها درست فکر می‌کنند.

 

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی در حالی این ادعاهای بی‌اساس خود را مطرح می‌کند که مقامات کشورمان همواره با رد این ادعاها تاکید می‌کند که ایران حضور نظامی در سوریه ندارد و حضورش تنها به‌صورت مستشاری و بنا به درخواتس دولت مشروع سوریه است.