به گزارش ایلنا، ناهید خداکرمی در تذکرات پیش‌ از دستور در بیست و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: با اتوبوس‌های بی‌آر‌تی ترددی درسطح شهر داشتم که مردم از تبلیغات صورت گرفته بر روی اتوبوس‌ها ناراضی بودند.

وی افزود: مردم احساس پرنده‌ای در قفس داشتند و اتوبوس‌ها باغ پرندگان شده بود.

خداکرمی در ادامه داد: تذکر من به سازمان زیباسازی شهر تهران این است که نسبت به این موضوع اقدامات لازم را انجام دهد.

عضو شورا شهر تهران، ری و تجری ش در پایان گفت: تبلیغات نصب شده بر روی اتوبوس‌های بی آر تی از نظر زیبایی شناسی و سلامت روانی برای مسافران قابل توجیه نیست.

حضور دو و نیم میلیون زائر ایرانی

مجید فراهانی؛ عضو شورای شهر تهران، ری، تجریش در بیست و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود گفت: از تلاش کارکنان خدوم شهرداری تهران که در خدمتگزاری به زائرین عزیز از هیچ تلاشی فروگذار نکردند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی افزود: شأن رفیع و جایگاه عظیم عتبات و عالیات سبب شده است تا بسیاری از مشاهیر فرهنگی، مذهبی و شخصیت‌های ملی براساس وصیت یا شرایط روزگار حیاتشان در این اماکن آرام گیرند و در مرور فهرست مشاهیر مدفون در آستان مقدس علوی، حسینی و قبرستان وادی‌السلام نجف اشرف ما زنجیره زرینی از نام‌های پرافتخار برای اسلام و برای ایران را از شیخ‌الطائفه، شیخ طوسی و آخوند خراسانی تا رادمرد مبارزه با استعمار شهید رئیس علی دلواری و امیرکبیر عزیز مردی که ایرانیان به او افتخار می‌کنند را شاهد باشیم.

فراهانی گفت: متاسفانه در میان فعالیت‌های متعدد شهرداری تهران شاهد حتی یک بنر، نقشه یا اقدامی در خور شأن که یادآور نام این مشاهیر ایران عزیز باشد را شاهد نیستیم که این موضوع را در جریان بازدید از فعالیت‌ها و اقدامات شهرداری تهران متذکر شدم.

وی افزود: به عنوان نماینده مردم تهران در شورای اسلامی شهر تهران با استناد به بند ۳ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی کشور درباره لزوم توجه به معرفی مشاهیر فرهنگی، مذهبی و شخصیت‌های ملی مدفون در عتبات عالیات و قبرستان وادی السلام تذکر می‌دهم و خواهان توجه شهرداری تهران و دستگاه‌های اجرایی از جمله سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به اجرای بند هـ ماده ۱۱۴ قانون برنامه چهارم توسعه کشور هستم.

فراهانی تاکید کرد: حضور دو و نیم میلیون زائر ایرانی در میان جمع ۲۰ میلیون زائران حسینی فرصتی برای معرفی مفاخر و مشاهیر فرهنگی، مذهبی و شخصیت‌های ملی است که سلوک بر رفتارشان الگویی بی‌بدیل برای سبک زندگی ایرانی - اسلامی به شمار می‌آید که این مهم باید به عنوان یک اقدام نرم افزاری در دستور کار شهرداری تهران در سال‌های اخیر قرار گیرد.