به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی میل، عمران خان در سخنرانی در یک گردهمایی سیاسی اظهار تاسف کرد که چطور در پاکستان "اربابان ثروت و قدرت می‌توانند از بازداشت فرار کنند در حالی که دزدان فقیر به خاطر جرائم خرد مجازات می‌شوند."

وی تاکید کرد: در اینجا کسی که تنها چند هزار و یا چند صد روپیه بدزد را می‌فرستند زندان اما آن افراد بانفوذی که میلیاردها دلار پول ناشی از فساد را به دست آورده‌اند، می‌توانند پول‌هایشان را در خارج انبار کنند.

 

وی هشدار داد: ما همه را اعم از زرداری، نواز شریف، شهباز و اسحاق دار خواهیم گرفت. ما ثروتی را که آنها دزدیده‌اند از خارج برمی‌گردانیم.

عمران خان از مردم خواست "بر ترس‌شان غلبه کرده و نخبگان فاسد را پاسخگو بدانند."

او گفت: خداوند پیامبرانشان را فرستاد تا میان انسان‌ها و حیوانات تفاوتی به وجود آید. در حال حاضر در دنیا دو قانون وجود دارد یکی از آنها قانون انسان و دیگری قانون جنگل است. خدا پیامبران را فرستاد تا ما را متمدن کنند.

عمران خان پیش از این نیز بارها خواهان بازداشت نواز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان و خانواده‌اش و همچنین آصف علی زرداری، رهبر حزب مردم پاکستان و پسرش بیلاوال بوتو زرداری شده بود.

عمران خان درباره اقدامات آتی حزبش گفت، هدف بعدی آنها این است که به سراغ شهباز شریف، برادر کوچکتر نواز شریف برود. او خاطر نشان کرد: اکنون زمان آن رسیده که شهباز شریف هم مثل برادرش برود.

او درباره شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر فعلی پاکستان هم گفت: عباسی می‌گوید که نواز شریف رهبر او است چطور شما یک مجرم را به عنوان نخست وزیر خود می‌پذیرید. این ثابت می‌کند یا شما هم مثل آنها فاسد هستید یا درگیری‌های داخلی شما پایان یافته است.

همچنین رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور شد.