به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه پولتیکو، گزارش شده که جو بایدن که پس از فوت پسرش به علت سرطان مغز تصمیم گرفت تا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ میلادی نامزد نشود، در حال حاضر به صورت خصوصی به نزدیکان خود گفته فکر می‌کند وی تنها دموکراتی‌ است که می‌تواند ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰ میلادی شکست دهد.

وی می‌داند که این چالش مستلزم چه چیزی است و خودش را نیز یک سیاستمدار باتجربه با توانایی رفع شکاف‌های بزرگ در سراسر کشور و در حزب دموکرات می‌داند.

یکی از منابع نزدیک به جو بایدن گفت: بایدن به شدت به سرنوشت احترام می‌گذارد چراکه در برخی موارد مساله کاملا به سرنوشت و برنامه‌ریزی مربوط است.

بایدن از زمانی که خودش و باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از کاخ سفید خارج شده‌اند همچنان در سیاست باقی ماند و در مکان‌های مختلف در سراسر آمریکا به سخنرانی پرداخته که در جریان آنها انتقادات تندی را از ترامپ مطرح کرده است.

وی همچنین در جریان این سخنرانی‌ها اظهارات تندی را در رابطه با هیلاری کلینتون،‌ نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی مطرح کرد و گفته فکر نمی‌کند کلینتون نامزد خوبی برای ریاست جمهوری بوده باشد.

بایدن تاکنون هیچ اشاره‌ای به اینکه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ نامزد خواهد شد یا خیر نکرده و همین امر سبب گمانه‌زنی‌هایی در این رابطه شده که شاید وی برنامه‌های اعلام نشده‌ای داشته باشد.