به گزارش ایسنا، رسانه‌های عربی و انگلیسی زبان امارات خبر رسمی سفر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به امارات و دیدار با مسئولان اماراتی را در گزارش‌هایی منتشر کردند اما رسانه‌های مستقل و فضای مجازی شهروندان اماراتی، سفر ماکرون را سیاسی و در برهه‌ای خاص بیان کرده و معتقدند که رئیس جمهور فرانسه برای فروش تسلیحات به ابوظبی سفر کرده است.

سیاسیون امارات سفر ماکرون را در چند بخش مهم تحلیل می‌کنند:

جبهه گرفتن در مقابل ایران

بعضی از سیاستمداران اماراتی معتقدند که سفر رئیس جمهور فرانسه ره آورد خوبی برای امارات داشته و همین که ماکرون خواستار تحریم بیشتر ایران شده امتیازی به امارات داده است و به امارات که درگیر جنگ در بحرین و یمن است، روحیه تازه‌ای داده است.

فروش تسلیحات به امارات

تاکنون خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مختلف از فروش دو فروند ناو جنگی به امارات خبر دادند که این ناوها از قابلیت انجام عملیات نظارت ساحلی و نبرد ضد زیردریایی برخوردارند. قرارداد خرید این دو فروند ناو که ساخت گروه نیروی دریایی فرانسه است، در پایان دیدار دو روزه امانوئل ماکرون از امارات متحده عربی منعقد شد.

مسایل فرهنگی و هنری

در حاشیه سفر رئیس جمهور فرانسه موزه لوور در ابوظبی پس از پنج سال افتتاح شد و میزبان نمایش ۶۰۰ اثر هنری است که ۳۰۰ قطعه از آن از ۱۳ موسسه مهم هنری در فرانسه به امانت گرفته شده و در ۲۳ گالری دائمی این موزه به نمایش گذاشته می‌شود.

فضای مجازی شهروندان اماراتی

در فضای مجازی تعدادی از شهروندان نسبت به سفر ماکرون به امارات معترض بودند و بیشتر اعتراض آنان نسبت به تحمیل هزینه‌های سنگین جهت خرید تسلیحات نظامی بود.

حال باید دید رسانه‌های امارات پس از تعطیلات پنجشنبه و جمعه در شماره‌های جدید خود نسبت به سفر رئیس جمهور فرانسه به امارات چه تحلیل‌هایی خواهند نوشت.