به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محمد مایلی‌کهن همیشه به رفتار کارلوس کی‌روش انتقاد دارد و حتی می‌گوید او باید بیشتر به بازیکنان لیگ توجه کند اما با دیدن تنها هایلایت‌های سامان قدوس اعتراف کرده بود این بازیکن بازیکن خوبی است. تیم ملی صاحب یک شماره ۷ جدید شده است. شماره ۷ که همیشه تن تکنیکی ترین های تیم ملی بوده است. از علی پروین تا امروز، هر بار سعی شده فانتزی ترین بازیکن ملی شماره ۷ بپوشد و این بار این پیراهن رفته به تن سامان قدوس. 

ستاره ای که تا همین دو ماه قبل که کارلوس کی روش بگوید قرار شده او را به تیم ملی بیاورد اصلا کسی درباره اش چیزی نمی گفت. او اما یک ایرانی فوق العاده در لیگ سوئد بود. این بار فوتبال ایران اشتباهی که درباره بهرنگ صفری کرد را نگذاشت تکرار شود. سامان را به موقع شناختند و آوردند و حالا او دیگر یک ملی پوش ایرانی در جام جهانی است، درحالی که به سوئد برای بازی در ایران نه گفته و البته ستاره لیگ سوئد هم شده است.

روزی که سامان به تیم ملی ایران دعوت شد ، روز عجیبی بود. محمد مایلی کهن که معمولا روی خوشی به تغییرات در تیم ملی ندارد ، درباره این بازیکن گفت:«واقعا این نوع دعوت کردن های سرمربی عجیب است. یکدفعه یک بازیکن دعوت می شود و همه تازه اسمش را می شنوند. البته همان هایلایت هایی که از این پسر سامان قدوس در برنامه ۹۰ دیدم برایم کافی است که بگویم او بازیکن خوبی است و به کار تیم ملی می آید.»

سامان در اولین حضور ثابتش در تیم ملی ، اولین گلش را هم زد و طوری بازی کرد که تقریبا همه برای شان یک نکته به اثبات برسد ، اینکه او یک انتخاب درست ملی بوده و مایلی کهن هم مثل خیلی ها درباره او درست پیش بینی کرده بود.