به گزارش ایرنا، پایگاه خبری «عربی ۲۱» نوشت، وزارت خارجه اسرائیل به تمام سفارت های خود در جهان ابلاغ کرده که در بالاترین سطوح مخالفت خود را با مشارکت حزب الله در دولت آینده لبنان اعلام  کنند.

 

شبکه 10 تلویزیون اسرائیل در این باره فاش کرد، ابلاغیه وزارت خارجه اسرائیل به سفارت خانه های خود  در چارچوب حمله استثنایی علیه حزب الله و ایران جا داشته و دو دلیل دارد، اول اوضاع داخلی لبنان دوم همراهی با عربستان سعودی و این حملات در پی استعفای سعد الحریری آغاز شده است.

 

در همین ارتباط بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل نیز گفت، استعفای الحریری هشداری برای اتحاد و برخاستن علیه ایران است و ایران نه فقط برای اسرائیل بلکه برای سراسر خاورمیانه خطرناک بوده و تهدید آمیز است.

 

دست و پازدن اسرائیل برای خطرناک جلوه دادن ایران و حزب الله

 

در ابلاغیه وزرات خارجه به سفارت های اسرائیل آمده است: از شما درخواست می شود به شکل فوری به وزارت های خارجه و نهادهای مرتبط مراجعه کرده و تاکید کنید، استعفای سعد الحریری و دلایلی که موجب این اقدام شد بار دیگر ماهیت ویرانگر حزب الله و ایران را ثابت می کند و به خطر آنان برای ثبات لبنان و کشورهای منطقه اشاره دارد.

 

ادعاهای ساختگی اسرائیل علیه ایران و حزب الله

 

در این پیام همچنین آمده است: استعفای سعد الحریری نشان می دهد، ادعای جامعه جهانی مبنی بر لزوم مشارکت حزب الله در دولت لبنان برای ثبات کشور، ادعایی است که از اساس اشتباه بوده و وحدت ساختگی این چنینی در دولت لبنان موجب فلج و ناتوانی دولت در  تصمیم گیری به نفع منافع ملی است و آن را عملا به گروگانی تبدیل می کند که در معرض خطر قرار داشته و به ناچار باید منافع بیگانه – ایران- را در نظر داشته باشد حتی اگر این اقدام برای امنیت لبنان خطرناک باشد.

 

همچنین وزارت خارجه اسرائیل از سفیران خود خواسته است مبلّغ حمایت از عربستان باشند که در یمن علیه جنبش انصارالله تحت حمایت ایران وارد جنگ شده است.

 

در بخش دیگری از ابلاغیه وزارت خارجه اسرائیل آمده است: رخدادهای لبنان و شلیک موشک بالستیک از سوی انصار الله به سمت فرودگاه بین المللی ریاض اعمال فشار بر حزب الله و ایران را در خصوص مسائل متعدد از جمله تولید موشک های بالستیک به عنوان یک ضرورت مطرح می سازد