به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی در دیدار با فرمانده ارتش پاکستان با اشاره به تحولات منطقه ای و بین المللی، حضور ژنرال قمرجاوید باجوا در تهران را تحکیم بخش ثبات، امنیت و توسعه روابط دوجانبه عنوان کرد. سیاست ما توسعه روابط با همسایگان است و در این راستا پاکستان علاوه بر همسایگی و مرز مشترک طولانی، بواسطه اشتراکات فراوان دینی، تاریخی و فرهنگی جایگاه ویژه ای در سیاست خارجی ایران دارد.

حاتمی با اشاره به توطئه استکبار جهانی در جهت بی ثبات کردن امنیت منطقه بیان داشت: متاسفانه برخی کشورهای منطقه و فرامنطقه اقدامات بی ثبات کننده خود را رها نساخته و در دام توطئه های آمریکا و رژیم صهیونیستی گرفتاره شده اند و پس از حمله به افغانستان و عراق، ایجاد داعش در عراق و سوریه و جنگ یمن، اکنون در پی تجزیه کشورهای منطقه و آشوب هستند که این وضعیت زیبنده منطقه و جهان اسلام نیست.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با تأکید به توطئه های نخ نمای آمریکا و رژیم صهیونیستی، آنها را بزرگترین و خطرناکترین حامی تروریسم در منطقه عنوان کرد و گفت: افراط گرایی زاده سیاست های آمریکا و مبارزه با تروریسم تنها بهانه ای از سوی دولت مردان کاخ سفید برای تسلط بر سرزمین های اسلامی و منابع آنان است.

ژنرال قمرجاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان نیز در این دیدار با اشاره به اشتراکات تاریخی، دینی و فرهنگی دو کشور ایران و پاکستان گفت: در دیدارم با رئیس جمهوری اسلامی ایران، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، وزیر امورخارجه، بر این نکته تأکید کردم که می بایست مرزهای مشترک ما با ایران مرز دوستی،ثبات و امنیت بوده و برای مقابله با دشمنان مشترک ضرورت دارد تعاملات خود را دوچندان کنیم. وی با بیان اینکه مبارزه با تروریسم و ناامنی در مرزهای دو کشور از اولویت های کشور پاکستان محسوب می شود، اظهار امیدواری کرد: امید است با ایجاد ثبات و پایداری در مرزهای دو کشور با ناامنی و هرج و مرج مبارزه کرده و توسعه فعالیت های اقتصادی و تجاری را فراهم نمائیم.