نعمت‌الله نازپروده در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه صادرات از مرز خسروی در این ایام که برای میزبانی از زوار اربعین آماده می‌شدیم تعطیل نبود، اظهار کرد: فقط برخی محدودیت تردد کامیون‌ها برای جلوگیری از ایجاد ترافیک اعمال شده بود که حدود یک هفته ادامه داشت.

وی افزود: این محدودیت‌ها از روز شنبه برداشته شده و مراودات تجاری با روند گذشته برقرار شده است.

به گفته این مسئول، هم اکنون روزانه حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ کامیون از این مرز تردد دارد که عمده بار صادراتی آنها نیز تره‌بار و لوازم ساختمانی است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قصرشیرین به تعطیلی مرز پرویزخان هم اشاره کرد و یادآور شد: رایزنی‌ها برای بازگشایی این مرز ادامه دارد و امیدواریم به زودی شاهد بازگشایی آن باشیم.

نازپرده افزود: همه چیز به تعاملات بین دو دولت بستگی دارد تا تصمیم نهایی در خصوص بازگشایی مرز پرویزخان اتخاذ شود.

وی از تاثیر بسزای بسته بودن مرز پرویزخان بر کاهش صادرات استان و خصوصا قصرشیرین یاد کرد و گفت: طی دو سال اخیر حدود ۵۳ درصد صادرات ایران به عراق از طریق قصرشیرین و دو مرز خسروی و پرویزخان بوده که اکنون کاهش یافته است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قصرشیرین تاکید کرد: اکنون بار صادراتی مرز پرویزخان بر روی دو مرز سومار و خسروی تقسیم شده است.

نازپروده با بیان اینکه حدود هزار نفر در مرز پرویزخان در بخش حمل و نقل، جابجایی بار و ... کار می‌کنند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با بازگشایی این مرز هرچه زودتر این افراد دوباره به کار خود مشغول شوند.