به گزارش  خبرگزاری تسنیم، امانوئل بون، مدیرکل دفتر وزیر اروپایی و امور خارجه فرانسه در دیدار با ابوالقاسم دلفی، سفیر کشورمان در پاریس از ورود روابط دو جانبه دو کشور به یک فرایند توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی و رایزنی‌های منطقه‌ای ابراز خرسندی کرد.

وی که در زمره مدیران ارشد وزارت امور خارجه فرانسه محسوب می‌شود، با تاکید بر اهمیت گزارش‌های مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی ایران به تعهدات خود در چارچوب برجام اظهار داشت: حفظ و اجرای برجام و توسعه مناسبات اقتصادی با ایران از اولویت‌های سیاست خارجی فرانسه است.

امانوئل بون با اشاره به نقش قوی جمهوری اسلامی ایران در منطقه، همکاری و رایزنی ایران و فرانسه در زمینه‌های تقویت صلح و ثبات منطقه‌ای را دارای اهمیت بالا دانسته و افزود: بحران‌های منطقه از طریق راه حل سیاسی و گفت‌وگو قابل حل است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روند مثبت روابط دو کشور بر اجرای توافقات حاصله در سفر تاریخی دکتر روحانی، رئیس جمهوری کشورمان به پاریس از جمله نقشه راه توسعه همکاری‌های دو کشور و اسناد همکاری‌های اقتصادی تاکید کرد.

دلفی گزارش‌های ۸ گانه مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و اظهارات وی در سفر اخیر به تهران را بیانگر پایبندی ایران به تعهدات خود در چارچوب برجام دانست.

وی ضمن تاکید بر ضرورت پایبندی همه طرف‌های متعهد به برجام به تعهدات خود، اظهار داشت که برجام صرفاً به موضوع هسته‌ای محدود است و با موضوعات دیگر هیچگونه ارتباطی ندارد.