به گزارش ایسنا، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان در جریان دیدار با تعدادی از نمایندگان، آنها را در جریان محتوای گزارش محرمانه مربوط به این دیوار قرار داد و اعلام کرد که این دیوار از بخش غربی مرزهای لبنان در نقطه مقابل "راس الناقوره" تا نقطه مقابله شهرک "علما الشعب" و در بخش شرقی از نقطه مقابل العدیسه تا نقطه مقابل کفرکلا در جنوب لبنان ادامه خواهد داشت.

وی همچنین حمله شهرک‌نشینان صهیونیست به منطقه "مشهد الطیر" در مزارع شبعا را که با همکاری ارتش صهیونیستی صورت گرفت، محکوم کرد و خواستار ارائه شکوائیه رسمی به سازمان ملل متحد شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین به نقل از منابع لبنانی، بری تاکید کرد که چنین تجاوزات و حملاتی نقض آشکار تمامیت ارضی و حاکمیت لبنان به شمار می‌رود و ایجاب می‌کند که تحرکی فوری از سوی نهادهای بین‌المللی برای حل آن صورت گیرد.

وی افزود: با وجود درخواست فرمانده نیروهای حافظ صلح سازمان ملل از طرف صهیونیستی برای عدم احداث هرگونه ساختمانی در مناطق مورد اختلاف، نقشه‌های اسرائیلی نشان می‌دهد که این نقاط در "الناقوره"، "علما الشعب" و "العدیسه" مشمول منطقه احداث دیوار می‌شوند و علاوه بر این، ساخت دیوار مستلزم تخریب اراضی، حفاری و تغییر چهره زمین در اکثر مناطق زراعی است که لبنانی‌ها آنها را در اختیار دارند.