به گزارش خبرگزاری فارس وبه نقل از شبکه المیادین، یک روزنامه‌نگار عربستانی خواستار بر قراری ارتباط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی شد.

احمد العرفج، ضمن حمایت از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تأکید کرد: «دیگر اسرائیل همانند گذشته نیست و باید آن را به رسمیت شناخت».

 این روزنامه‌نگار سعودی در پاسخ به سؤالی در مورد موضع خود در قبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: «من با عادی‌سازی روابط با اسرائیل موافق هستم و الآن قطع روابط با اسرائیل بی‌فایده است، مهم این نیست که من از تو خوشم بیاید یا تو از من خوشت بیاید، آنچه مهم است هم‌زیستی است».

العرفج که در یکی از برنامه‌های شبکه «روتانا خلیجیه» سخن می‌گفت، خواست تعیین سرنوشت آرمان فلسطین را به دست «عقلای فلسطین» واگذار کنند.

وی افزود: «مشکل فعلی عربستان سعودی در درجه اول ایران، بعد قطر و پس از آن یمن است و نه اسرائیل».

به دنبال اظهارات این روزنامه‌نگار سعودی، کاربران شبکه‌های ارتباط جمعی، اظهارات وی را در راستای آماده سازی افکار عمومی برای مرحله بعد عنوان کردند که چه‌بسا عربستان در آینده رسما به عادی‌سازی روابط با اسرائیل روی آورد.

طی ماه‌های گذشته، رسانه‌های عربستان سعودی به مسئله عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی توجه ویژه‌ای داشته‌اند.

تحلیلگران بر این باورند که عربستان فرآیند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را استارت زده و قصد دارد افکار عمومی را برای برقرای روابط دیپلماتیک آماده کند.