به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، صباح الخالد الصباح، وزیر امور خارجه کویت از آمادگی کشورش جهت میزبانی از طرف‌های بحران یمن برای امضای توافقنامه نهائی جهت خاتمه بخشیدن به جنگ، خبر داد.

الصباح در سخنرانی خود در این نشست خاطرنشان کرد که امضای این توافقنامه فرصتی را پیش روی برگزاری کنفرانس بین‌المللی برای بازسازی یمن به وجود خواهد آورد.

وی تاکید کرد: کویت از تلاش‌های اسماعیل ولدالشیخ احمد، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن با هدف دستیابی به راه حل سیاسی برای این بحران حمایت می‌کند.

در همین راستا عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان مدعی شد که "انصارالله  باعث محرومیت بیش از چهار و نیم میلیون کودک از آموزش و عضوگیری بیش از هزار کودک در صفوف آن و همچنین بمباران شهرها و به کارگذاشتن مین‌ها است."

وی همچنین ادعا کرد که" انصارالله احساسات مسلمانان را با تلاش برای انداختن موشک بالستیک بر مکه مکرمه جریحه‌دار کرده است."

در همین راستا، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی اعلام کرد که اعضای کشورهای ائتلاف گزارش‌های سازمان ملل درباره استفاده از کودکان در درگیری‌های مسلحانه یمن را مردود دانستند و از سازمان ملل خواستار بازنگری راهکارهایش در بررسی  وضعیت یمن شدند.