به گزارش ایسنا، علیرضارحیمی در مطلبی در کانال تلگرامی‌اش با عنوان امید در صحن اظهار داشت: امروز قبل از صحن جلسه شورای مرکزی فراکسیون امید با حضور ۴۳ نفر از اعضا برای جمع‌بندی نهایی درخصوص دو وزیر پیشنهادی تشکیل شد. آقای دکتر اردکانیان مخالفی نداشت و اجماع نسبتا خوبی برای ایشان وجود داشت لذا بحث مبسوطی انجام نشد.

وی افزود: در خصوص دکتر غلامی بحث های داغ و مفصلی انجام شد. نکات مهمی که طرح شد: فراکسیون ولایی و مستقلین تصمیم قطعی گرفته اند به دکتر غلامی رای مثبت بدهند.

رحیمی تاکید کرد: مخالفت با دکتر غلامی پیام هشدار قوی از طرف فراکسیون به آقای روحانی خواهد بود. چند نفر پیشنهاد آتش به اختیار و عدم اعلام رسمی موافقت یا مخالفت از طرف فراکسیون داشتند. یکی از موافقین نظر داد اگر ایشان رای نیاورد آموزش عالی از ریل اصلاح طلبی خارج خواهد شد. یکی دیگر از مخالفین اعلام داشت با آمدن غلامی ۴ سال در دانشگاه‌ها مشکل خواهیم داشت.

وی افزود: آقای فرجی دانا معرف اول دکتر غلامی به رییس جمهور بوده است و انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها هم ایشان را تایید و حمایت می کنند. یکی از اعضا گفت شخصا شنیده است در جلسه ای از قول دکتر زاهدی اعلام کرده اند آقای غلامی رای بیاورد یعنی من. یکی از اعضا اعلام کرد به هردو وزیر گفته ام خشم نمایندگان از وزرای روحانی و دولت دامن شما را خواهد گرفت.

نماینده تهران در پایان گفت: برای دکتر غلامی با رای گیری برای سه گزینه رای تشخیصی اعضا، موافق و مخالف نهایتا گزینه رای بر مبنای تشخیص اعضا نظر رسمی فراکسیون قرار گرفت. آقای دکتر اردکانیان با رای اجماعی و بدون مخالف گزینه مورد حمایت اعضا قرار گرفت.