به گزارش ایسنا، مایکل هایدن در گفت‌وگو با روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست گفت: من درباره این ایده با دولت صحبت کردم. می‌توانم تصور کنم که ممکن است آمریکا بخواهد ایران را از جدیت خود آگاه کند.

وی افزود: باید به اسرائیل اجازه خرید بمب‌های سنگرشکن به طور تدریجی داده شود و نیز نحوه استفاده از این بمب‌ها را به آنها تعلیم بدهیم ولی بهتر است این بمب‌ها در خاک آمریکا باقی بمانند.

هایدن مدعی شد: در بدترین حالت ممکن و در صورتی که به طور ناگهانی با ساخته شدن سلاح هسته‌ای از سوی ایران رو به رو شویم، اسرائیل با داشتن این بمب‌ها می‌تواند برنامه هسته‌ای زیرزمینی ایران و نیز ساخت سلاح‌ هسته‌ای توسط این کشور را متوقف کند.

به نوشته این روزنامه این در حالی است که یسرائیل کاتس وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی پیش‌تر اعلام کرده بود که این رژیم مایل است تا برای تضمین عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای از اقدام نظامی استفاده کند.

به گزارش ایسنا، مقامات ایران همواره ضمن رد اتهامات بی‌اساس آمریکا و غرب تاکید کردند که برنامه‌های هسته‌ای ایران کاملا صلح‌آمیز است و آژانس نیز تا کنون هشت بار این موضوع را در گزارش‌های خود تایید کرده است.