به گزارش ایسنا، نخستین کمیته انرژی ایران و آلمان با همکاری ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی در دو روز برگزار شد تا دو کشور راه‌های همکاری در این حوزه را بررسی کنند. صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، بهینه‌سازی انرژی، برق و انرژی‌های تجدیدپذیر مهمترین محورهای گفت‌وگوی هیات‌های ایرانی و آلمانی در این کمیته بود.

 

 

 

امیر حسین میرآبادی، مدیر کارگروه بین‌الملل و دی‍پلماسی فناوری ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی درباره اهداف این کمیته تخصصی، اظهار کرد: طراحی مکانیزم‌های همکاری بین دو کشور ایران و آلمان، تعیین اولویت‌های کاری و موضوعات مشخص در هر حوزه از اهداف برگزاری این کمیته بود تا در نهایت با جمع‌بندی موضوعات مطرح شده نقشه راهی برای افزایش همکاری‌های این حوزه بین دو کشور تدوین شود.

 

وی ادامه داد: با تدوین این نقشه راه در واقع بستر حمایتی مشخص می‌شود تا دو دولت از فعالیت و پروژه‌های این حوزه حمایت کنند و با تسهیل و رفع موانع برای همکاری بخش‌های خصوصی در نهایت نیز شاهد توسعه روابط دو کشور در حوزه انرژی باشیم.

 

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی، نخستین کمیته تخصصی انرژی ایران و آلمان با حضور معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت، میکائیل کلور- برشتولد سفیر آلمان در ایران، سیروس وطنخواه مقدم دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و هیات‌های دولتی و خصوصی از دو کشور آبان ماه جاری در تهران برگزار شد.