به گزارش ایرنا، کرباسیان که دیروز پنجشنبه در راس یک هیات بلند پایه اقتصادی به باکو سفر کرده است، در مورد هدف سفرش، با اشاره به دیدار سه جانبه رئیسان جمهوری ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه در چند روز آینده در تهران گفت: من در این سفر حامل پیام دعوت دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ایران از الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان برای حضور در این دیدار سه جانبه در تهران هستم .

وی افزود: همچنین این سفر برای فراهم کردن مقدمات و انجام هماهنگی های لازم برای اجلاس سه جانبه تهران است .

در جلسه دیدار با الهام علی اف، جواد جهانگیر زاده سفیر ایران در جمهوری آذربایجان ، محمد خزاعی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و اصغر فخریه کاشان معاون وزیر راه و شهرسازی کشورمان حضور داشتند.

کرباسیان دیروز پس از حضور در نشست رئیسان کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان، با وزیر حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان، کمال الدین حیدر اف نیز دیدار کرد.

کرباسیان امروز نیز با آیدین علی اف رئیس کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان دیدار و با وی در مورد مسائل گمرکی دو کشور گفت و گو کرد.

این نخستین سفر مسعود کرباسیان به باکو به عنوان رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان است، پیش از وی محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم عهده دار این مسئولیت بود.