اصغر حاجیلو در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با دربی پنجاه و هشتم که پنجشنبه برگزار خواهد شد، گفت: این بازی سنتی برای هر دو تیم همیشه از جذابیت خاصی برخوردار بوده، حتی آنان که خیلی اهل فوتبال نیستند، پیگیر نتیجه این بازی خواهند بود و دوست دارند بدانند آبی برنده خواهد شد یا قرمز. استقلال با حضور شفر، روند بسیار خوبی پیدا کرده است و در بازی نساجی، آنها تک‌ضرب، هجومی و شناور بازی کردند و این نشان داد درست است که سرمربی آلمانی زمان زیادی را با استقلال سپری نکرده، اما توانسته تأثیرات مثبت خود را بر روی تیم به خوبی بگذارد.

حاجیلو در ادامه خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم شفر به دنبال شگفتی‌سازی است و می‌خواهد با پیروزی برابر پرسپولیس، خیلی زود محبوب هواداران استقلال شود، او مربی بزرگی است، در کشوری مشغول به کار بوده که فوتبال منظمی دارد و همیشه یکی از تیم‌های مطرح جهان بوده است.

وی افزود: در این بازی هر کسی که اشتباه کند، تاوانش را پس خواهد داد، بازیکنان نباید با استرس وارد زمین شوند و مربیان در طول این چند روز تا شروع بازی باید بر روی مسائل روحی و روانی هم کار کنند تا تیم آمادگی کاملی برای این بازی داشته باشد. نفرات استقلال موظفند آنچه را که شفر از آنها می‌خواهد، در زمین پیاده کنند تا بتوانند یک بازی خوب را از خود به نمایش بگذارند.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که برنده این دیدار حساس کدام تیم خواهد بود؟ گفت: شخصاً دوست دارم تیم محبوبم استقلال قهرمان شود، اما اعتقاد دارم آمادگی روحی و روانی حرف اول را در این دیدار می‌زند و هر تیمی که از لحاظ روانی برای این بازی آماده باشد، موفق خواهد شد.

حاجیلو در پایان خاطرنشان کرد: بازیکنان چشم به حضور هواداران در ورزشگاه دارند و من مطئن هستم که هواداران استقلال، تیمشان را تنها نخواهند گذاشت و با حمایت بی‌دریغ از بازیکنان، ضامن موفقیت استقلال برابر پرسپولیس خواهند بود.