به گزارش  ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی طی سخنانی در  حسینیه ثارالله کرمانشاه، با تاکید بر اینکه جهان اسلام با یک اتحاد جدید توانسته آمریکا را در منطقه به حاشیه براند، تاکید کرد: امروز آمریکا نقشی جزئی و ضعیف و نه تعیین‌کننده در معادلات منطقه دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکای امروز دیگر سیمای قدرت جهانی چند دهه گذشته خود را ندارد و این واقعیتی است که اولین نشانه آن نداشتن توان اعمال قدرت حتی در مقابل کشورهای کوچکی در شرق عالم است، کما اینکه امروز در اطراف کره شمالی این ناتوانی به وضوح دیده می‌شود.

وی اضافه  کرد: داشتن قدرت نظامی کافی نیست این توانایی برای اعمال قدرت است که اهمیت دارد و امروز این خاصیت از آمریکا گرفته شده و این آثار زوال شتابدار قدرتی مثل آمریکا است.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا ، افزود: اعتراف به شکست در سخنان رئیس جمهور آمریکا دیده می‌شد. در کنار ظاهر تهاجمی رئیس جمهور آمریکا محتوای سخنانش نشان از یک شکست آشکار می داد که امروز عامل ناکارآمدی نظام سیاسی آمریکا شده است.

 سلامی افزود: دیگر از گزینه نظامی در اظهارات رئیس جمهور آمریکا خبری نبود و این صحبت ها حکایت از ظهور یک قدرت جدید اما مهار ناپذیر در ایران اسلامی می دهد که توانسته میدان نفوذ سیاسی خود را باز و برای مسلمانان به یک تکیه گاه قدرتمند تبدیل شود.

 وی اظهار کرد: امروز اقتدار ایران اسلامی توسط دوستان و دشمنان به رسمیت شناخته می‌شود و این نشانه تولد یک قدرت است، هرچند مواجهه با دشمنان کماکان ادامه دارد.

 سلامی تاکید کرد: امروز ایران اسلامی مسلط تر و قدرتمندتراز هر زمانی بوده و موازنه قدرت به سود اسلام در دنیا در حال تغییر است که این مهم از برکت خون شهیدان است، چراکه بدون شهادت نمی توان در برابر قدرت‌های دنیا ایستاد.

جانشین فرمانده کل سپاه سپس با تاکید بر اینکه آثار شهادت امنیت هزاران ساله را تضمین می کند، عنوان کرد: خون شهیدان به یک ملت نیرو، حیات و ابرو می دهد و هرگز در گذر زمان کهنه نمی شود.

 سلامی با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب بکار گرفته‌اند، گفت: در طول چهار دهه گذشته ایران اسلامی نقطه تمرکز راهبردی قدرت های بزرگ جهان بوده، زیرا آنها از اینکه یک قدرت مستقل با الگوی ولایت فقیه با پیام عدالت، آزادی و استقلال در پی بازیابی هویت دینی مسلمانان است به طور جدی نگرانند.

 سلامی با اشاره به ناکام ماندن تلاش های دشمنان برای کشاندن ایران اسلامی به انزوا عنوان کرد: ایران اسلامی از تمامی توطئه های دشمنان سربلند بیرون آمده است. واقعیت این است که هرچه دشمنان فتنه های مخرب برای ضربه زدن به نظام طراحی کرده‌اند، اما نتایج آن خفت بار و شکست های آشکار دشمنان بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه سپس  دفاع مقدس را تجلی‌گاه شکوه ملت ایران در مقابل قدرت های بهم فشرده دنیا عنوان کرد و افزود: ائتلاف سیاسی قدرتمند نانوشته دشمنان در کنار محدودیت های اقتصادی  و تبدیل کردن ارتش صدام به یکی از چهار ارتش قدرتمند دنیا هم نتوانست دشمنان را به اهداف خود برای نابودی اسلام و انقلاب نزدیک کند.

 سلامی بیان کرد: استکبارجهانی  می خواست خاورمیانه ای بسازد که در آن دین کاملا از سیاست جدا بوده و از این طریق مسلمانان را به مهره های پیشرفت خود تبدیل کند و به یک قدرت بلامنازع در دنیا تبدیل شود، در حالیکه بر عکس این حالت اتفاق افتاد و قدرت انقلاب اسلامی پیش رفت.

وی تصریح کرد: امروز خبر لغو همه پرسی در کردستان عراق میخ دیگری بر تابوت آمریکا و رژیم صهیونیستی کوبید.

وی در ادامه اظهار کرد: هدف از برگزاری این یادواره تجلیل از شهدای بزرگی است  که در راه دفاع از کیان ایران اسلامی به مقام شهادت نائل آمده اند.

جانشین فرمانده کل سپاه از شهید جعفری به تعبیر مقام معظم رهبری به عنوان شهیدی پیشتاز، پیش‌رو و خط شکن، آگاه و موقعیت شناس یاد و بیان کرد: در دنیای امروز هیچ کشوری نمی تواند بدون وجود قهرمانان فداکار، آگاه، موقعیت شناس و مجاهد مستقل، سرافراز و زنده باقی بماند.

این ارشد نظامی همچنین از کرمانشاه به عنوان سرزمین آزمون‌های بزرگ تاریخ یاد کرد و افزود: مردمان این سرزمین باوقار، فداکار و ثابت قدم در عرصه  دفاع از کیان ایران اسلامی هستند.