به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین، کمپانی برادران «وارنر» تاریخ اکران فیلم «قطار ۱۵:۱۷ به پاریس» ساخته «کلینت ایستوود» را فوریه ۲۰۱۸ اعلام کرد تا این فیلم عملا فرصت حضور در جوایز سینمایی اسکار در سال ۲۰۱۸ را از دست بدهد.

این فیلم بر اساس داستان واقعی قطار تالیس (خط قطار تندرو بین پاریس و بروکسل) در سال ۲۰۱۵ ساخته می‌شود که طی آن دو نظامی آمریکایی به همراه دوستانشان از حمله‌ای تروریستی به قطار سریع‌السیر در فرانسه ممانعت کردند. 

این فیلم که اقتباسی از رمان نوشته «جفری ای.اِسترن» است، پیش از این به عنوان یکی از رقبای امسال اسکار در برخی نشریات سینمایی معرفی شده بود اما با اعلام تاریخ رسمی اکران، این فیلم شرایط حضور در فصل جوایز سینمایی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ را نخواهد داشت. با توجه به این که کمپانی برادران وارنر امسال دو فیلم «دانکرک» ساخته جدید «کریستوفر نولان» و «زن‌شگفت‌انگیز» را در فصل جوایز سینمایی دارد احتمالا فیلم «ایستوود» را برای رقابت در اسکار سال آینده در نظر گرفته است. 

در فیلم جدید «کلینت ایستوود» بازیگرانی چون «جودی گریر» و «جنا فیشر» در کنار «اسپنسر استون»، «انتونی سدلر» و «الک اسکارلاتوس» شخصیت‌های واقعی این ماجرا مقابل دوربین رفته‌اند.

«ایستوود» در سال ۲۰۰۴ فیلم «عزیز میلیون دلاری» را در اواخر دسامبر و در آخرین روزها اکران کرد و این فیلم در نهایت موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر نقش اصلی زن (هیلاری سوانک) و بازیگر نقش مکمل مرد (مورگان فریمن) شد.

این بازیگر و  کارگردان آمریکایی در سال ۱۹۹۲ نیز با ساخت فیلم «نابخشوده» که وسترنی متفاوت بود چهار جایزه مهم اسکار شامل جایزه بهترین فیلم، کارگردانی و اسکار نقش مکمل مرد را و همچنین جایزه گلدن گلوب را برای بهترین کارگردانی کسب کرد.

از دیگر ساخته‌های «ایستوود» ۸۷ساله می‌توان به «رودخانه مرموز»، «دارشان بزن»، «یاقی، خوزیس والز»، «فرار از آلکاتراز»، «فایرفاکس»، «در خط مقدم»، «پرچم‌های پدران ما» و «نامه‌هایی از ایوجیما» اشاره کرد.