به گزارش خبرآنلاین، عباس رشیدی با اعلام این خبر اظهار داشت: ثبت نام وام ضروری بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۹۶ از ساعت ۸ صبح شنبه ۲۲ مهرماه در سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir، آغاز و تا یک ماه ادامه خواهد داشت که این زمان به هیچ عنوان قابل تمدید نیست.

رشیدی با اعلام اینکه تا عصر دیروز ( اول آبان ماه) بیش از ۴۹۰ هزار و ۸۳۹ نفر از بازنشستگان و موظفین کشوری تقاضای خود را در سامانه ثبت نام وام ضروری ثبت کرده اند، گفت: براساس گزارش شرکت طراحی و مهندسی بهور، از این تعداد بیشترین آمار ثبت درخواست وام ضروری، مربوط به استان تهران با ۸۸ هزار و ۵۲۶ نفر است.

وی افزود: همچنین استان های فارس با ۳۶ هزار و ۶۰۸ نفر، خراسان رضوی با ۳۵ هزار و ۱۳۱ نفر، اصفهان با ۳۲ هزار و ۵۹۷ نفر و مازندران با ۲۷ هزار و ۱۲۸ نفر در جایگاه های بعدی بیشترین تقاضای وام قرار دارند.

رشیدی با اشاره به استان هایی که کمترین تقاضا را داشتند، گفت: استان های خراسان شمالی با ۳ هزار و ۷۳۳ نفر، قم با ۴ هزار و ۱۰ نفر، هرمزگان با ۴ هزار و ۶۱۷ نفر، ایلام با ۵ هزار و ۴ نفر و خراسان جنوبی با ۵ هزار و ۵۰ نفر کمترین آمار ثبت نام وام ضروری را به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری مهلت پایانی ثبت نام وام را یکشنبه ۲۱ آبان ماه ۹۶ اعلام کرد و گفت: بازنشستگان و موظفین تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری تا ساعت ۱۶ روز پایانی می توانند در سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir تقاضای خود را ثبت کنند.

رشیدی یادآور شد: امسال، ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با همکاری بانک صادرات ایران، با کارمزد ۴ درصد در قالب وام ۴ میلیون تومانی در ۱۲ مرحله به ۳۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری پرداخت می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به تعداد تقاضای ثبت شده که بیش از تعداد تسهیلات تعیین شده است، پرداخت وام ضروری ۴ میلیون تومانی به صورت «قرعه کشی» انجام می شود.

مدت بازپرداخت وام ضروری، ۳۶ ماهه است که پس از دریافت وام، هر ماه مبلغ ۱۲۰ هزار تومان از حقوق وام گیرندگان کسر می شود.