علی مرادی در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی حرف و حدیث های مطرح شده مبنی بر احتمال رفتنش از وزنه برداری بیان کرد: اصلا این طور نیست و وجود کم لطفی‌ها از سوی برخی افراد دلواپس داخلی و بین‌المللی طبیعی است. به لطف خدا کارهای وزنه برداری با توانمندی جلو می رود. ما دو سال پیاپی قهرمان جوانان جهان و نایب قهرمان نوجوانان جهان شدیم. همچنین عنوان قهرمانی نوجوانان، جوانان  و بزرگسالان آسیا را به دست آوردیم. همچنین مجموعه وزنه‌برداری با تلاش های خود  قدم‌هایی را برداشته تا در مسابقات قهرمانی جهان کار تاریخی رقم زده شود و در نهایت دل مردم، خانواده شهدا و رهبر انقلاب شاد شود. در بحث گلخانه‌ای بسیار  موفق بودیم و الان هم در بخش توسعه‌ای کار می‌کنیم که به حمایت همه جانبه مردم و مسئولان نیاز داریم.

مرادی در پاسخ به این پرسش که این حرف و حدیث‌ها مبنی بر جدایی از وزنه‌برداری را تکذیب می کند، تاکید کرد: بله. این واقعیت است که هر زمان ورزش ایران و وزنه‌برداری موفقیت هایی را به دست می آورد، شدت کم لطفی ها بیشتر می شود. افرادی که دارند کم لطفی می کنند با موفقیت و سرافرازی هر چه بیشتر ورزشکارانمان مشکل دارند. الان هم نزدیک مسابقات جهانی هستیم و طبیعی است شدت این کم لطفی ها بیشتر شود. وزنه‌برداری ایران افتخار وزنه برداری جهان است و خیلی‌ها نمی‌توانند این موفقیت ها را ببینند و نگاه حمایت آمیزی داشته باشند.

او ادامه داد: نه تنها من بلکه تمام مجموعه وزنه برداری دنبال رشد و توسعه این ورزش هستند و همه بسیار مصمم هستیم با همبستگی بیشتر برای شاد کردن دل مردم  تلاش کنیم. حتی برای سال ۲۰۲۴ هم برنامه ریزی کرده‌ایم. من به عنوان سرباز در مجموعه ورزش ایران هستم و هر زمان که صلاح بدانند در جایگاه های مختلفی قرار بگیرم، به عنوان یک سرباز آماده همه گونه فعالیت هستم.

رییس فدراسیون وزنه برداری درمورد شرایط ملی پوشان در آستانه مسابقات جهانی نیز تصریح کرد: وزنه برداران  شرایط خوبی دارند و دارند به سطح عالی نزدیک تر می‌شوند. امیدوارم با حمایت مردم و مسئولان در مسابقات قهرمانی جهان نتایج خوبی  به دست آورند.

مرادی در مورد زمان تائید شدن لباس بانوان نیز گفت: نایب رییس بانوان با نظر معاون بانوان موضوع را پیگیری می کند. معاونت بانوان و کارشناس های مربوطه  نقطه نظراتی دارند که توسط نایب رییس بانوان موارد در حال پیگیری است.

رییس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به این پرسش که چرا بهداد سلیمی برای حضور در کمیسیون ورزشکاران کاندیدا نشد، تاکید کرد: بهداد سلیمی در هفته ای که شروع ثبت نام ها بود، تمرینات سنگینی را پشت سرگذاشت. انگار گفته شده بود که شاید ثبت نام تا پنج شنبه تمدید شود، سلیمی هم ظاهرا  با دبیرکل کمیته ملی المپیک هماهنگ کرده بود که البته جزییات آن را نمی دانم. در کل وقتی پیگیری کردم که سلیمی چه زمانی قرار است به تهران بیاید به من گفتند مهلت ثبت نام تمدید نشده است. او خودش خیلی تمایل داشت کاندیدا شود اما تمرینات تیم ملی هفته گذشته سخت بود و قرار شد پنج شنبه ثبت نام کند که زمان ثبت نام در انتخابات تمدید نشده بود.