به گزارش ایسنا، علیرضا آوایی در حاشیه دیدار سفیر سریلانکا با وی در جمع خبرنگاران گفت: یکسری توافقنامه ها از قبل ارسال شده و بخشی در اجرا باید پیگیری کنیم تا توافقنامه‌هایی که صورت گرفته، عملیاتی شود. هر چه روابط مان گسترده شود حتما به سایر بخش ها کمک می کند.

وی افزود: کشورها معمولا وظیفه دارند به شهروندان شان کمک کنند، حتی اگر این افراد کسانی باشند که در معرض جرم قرار گرفته‌اند. توافقنامه امروز در راستای تبادل زندانیان بود. 

وزیر دادگستری در پاسخ به سوالی درباره اینکه وزیر سابق دادگستری گفته بود ما به بابک زنجانی نفت دادیم و باید پول بگیریم و ملک به دردمان نمی خورد، گفت: در این مدت من ورودی به این مسایل نداشتم و موضوعات مربوط به وزارت دادگستری را بررسی می‌کنم. در این دو ماه بیشتر وقت مان صرف مسایل درونی وزارتخانه و بحث های مدیریتی و شرکت در جلسات شده است. فرصت نداشتم و نرسیدم در این خصوص اطلاعاتی کسب کنم؛ زیرا نظر دادن فرض بر تحلیل است و در موضوعاتی که نمی دانم ورود نمی‌کنم.

آوایی در خصوص اینکه با توجه به نزدیک شدن به اربعین بلیط‌های هواپیماها ثبات ندارد، آیا سازمان تعزیرات به این موضوع ورود کرده؟ گفت: سازمان ورود کرده و جزو وظایف سازمان تعزیرات است.

وی در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص تغییر قانون تعزیرات گفت: سازمان تعزیرات بر مبنای ضرورتی در جهت منافع مردم و قشر ضعیف تشکیل شده، این ضرورت ادامه دارد و قانون تعزیرات ماندگار شده است. این قصه دو بعد دارد. یک بعد این است که نیاز به تشکیلاتی داریم که با قاچاق و گران فروشی برخورد کند. از طرفی به شدت جامعه نیاز به سازمانی دارد که کمک کند حقوق مشتری ضایع نشود و کسانی که در معرض اتهامات قرار می گیرند حقوقی از آن‌ها ضایع نشود؛ زیرا همیشه برداشتم این بوده که ما وقتی افراد را می خواهیم مجازات کنیم حتما باید مجازات منطبق با قانون باشد و تندروی صورت نگیرد.

وزیر دادگستری افزود: دولت برنامه صد روزه خواسته و یکی از کارهای مان این بود که مجموعه تعزیرات را بررسی کنیم، جلسات‌ را شروع کردیم و جزو وعده هایم است که در صد روزه به رییس جمهور برنامه ام را بدهم و تلاش داریم تا یک ماه دیگر به نتیجه برسیم.