به گزارش تسنیم، علی اکبر ولایتی در نشست روساء و معاونان واحدهای دانشگاه آزاد در استان اصفهان که در واحد دانشگاهی خوراسگان برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه آزاد باید در جهتی که کشور استحقاق دارد حرکت کند، اظهار داشت: برگزاری جلسات هم‌اندیشی سبب می‌شود تا ما به هدف خود نزدیک‌تر بشویم.

وی افزود: اقتصاد بیش از هر زمانی اقتصاد دانش بنیان است و توسعه انسان محور است، کره جنوبی منابع چندانی ندارد اما نیروی انسان کارآمدی دارد، اما با همت‌ترین مردم دنیا ایرانی‌ها هستند و در منطقه نیز این مسئله را نشان داده‌ایم.

رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: ایران از ظرفیتی برخوردار است که می‌تواند کارهای بزرگی صورت دهد، ما در حوزه علمی بدون تردید بالاترین نمره و امتیاز را داریم، هیچ کشوری مانند ایران در تمدن سازی و فرهنگ سازی در جهان سهم ندارد.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی است که اکنون ‌یک‌میلیون و 500 هزار ‌دانشجو دارد.

ولایتی گفت: برای موسسه سما نیز برنامه‌هایی داریم تا زنجیره دبیرستانی و آموزش متوسطه فعال و جدی شکل گرفته و این‌ها داوطلبان دانشگاه آزاد را تربیت کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ایران محور مقاومت است و هر توطئه‌ای که آمریکا و صهیونیست می‌بافند چیزی نمی‌گذرد که توسط ایران پنبه می‌شود، گفت: آمریکا و اسرائیل ابتدا به دنبال تجزیه عراق و سوریه بودند اما این آرزوها را به گور می‌برند، در قضیه عراق و با تدبیری که دولت این کشور با مشورت جمهوری اسلامی داشته بدون خونریزی طرح بارزانی خنثی شد.

وی با بیان اینکه در حوزه آموزش و تربیت اقدامات بسیاری صورت داده‌ایم، افزود: کار تربیتی ما کمتر از کار آموزش ما نیست و می‌خواهیم دانشگاه آزاد الگو باشد، ما از نظر تاریخی و هویت ملی استحقاق این مسئله را داریم و از هویت اسلام مملو از فرهنگ و علم بهره می‌بریم.

ولایتی اظهار داشت: صاحب مجلات علمی دنیا حاضر نیستند از جمهوری اسلامی مقالات علمی پذیرفته شده و سطح علمی کشور ما آن‌طور که هست نشان داده شود، اما در دانشگاه آزاد مقاله‌ای داریم که 500 ارجاع دارد و از این نوع مقالات بسیار است.

رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: راه برای پیشرفت بسیار است و بنده خود را ملزم می‌دانم در جهت اهدافی که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند قدم بردارم، اگر کار دولتی شود مشکلات برای پیشرفت نیز بیشتر می‌شود اما واگذاری کار به بخش خصوصی پیشرفت را چندین برابر می‌کند، مشکلاتی در گذشته بوده اما بنای ما بر این است تا با مساعدت بزرگان دانشگاه آزاد موانع و مشکلات را رفع کنیم.

وی ادامه داد: همه استان‌ها باید در زمینه اداری، مالی و پژوهشی به خود کفایی برسند، انسان زمانی چیزی را یاد می‌گیرد که درس بخواند، در صورتی تخصص ماندگار می‌شود که آن تدریس شود، بنابراین ما باید سنت درس خواندن امام راحل را در پیش بگیریم.

رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: اگر ما معلم داشته و دانشجو نداشته باشیم از نظر مالی و علمی ضرر می‌کنیم.

وی اظهار داشت: با تجربه‌ای که دارم باید بگویم که دانشگاه آزاد مستعدترین دانشگاه برای پیشرفت است، زمانی که در وزارت امور خارجه بودم هم در دانشگاه تهران و هم در دانشگاه شهید بهشتی تدریس می‌کردم، امیدواری زیاد است و بنده مطمئن هستم که دانشگاه آزاد اگر با همین فرمان و جهت گیری پیش برود حرف نخست را در کشور خواهد زد.