مسعود سلطانی فر روز پنج شنبه در نشست شورای اداری استان همدان بیان کرد: برخی مواقع نقدهایی درباره بی توجهی دولت به حوزه جوانان انجام می گیرد که این انتقادها با توجه به واقعیت ها و آمارهای مستند قابل پذیرش نیست. 

وی اضافه کرد: اعتبار بخش جوانان از 60 میلیارد ریال در سال 92 به چهار هزار میلیارد ریال در دولت یازدهم رسید که این امر گویای توجه ویژه دولت به امور جوانان است. 

وی ادامه داد: سال 92 حدود 29 هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج پرداخت شده بود که این رقم با 3.5 برابر افزایش در سال گذشته به 98 هزار میلیارد ریال رسید. 

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: تعداد سازمان های مردم نهاد فعال در کشور از 100 سمن در سال 92 به بیش از 2 هزار سمن رسیده است. 

سلطانی فر یادآور شد: همچنین خانه جوان فعالی در سال 92 وجود نداشت در حالی که اکنون 45 خانه جوان فعال در کشور وجود دارد. 

وزیر ورزش تاکید کرد: دولت تدبیر و امید معتقد است که سرمایه گذاری در بخش ورزش روشی برای ایجاد سلامت در جامعه و شتاب دادن به توسعه کشور است و این نوع سرمایه گذاری از نظر فرهنگی و اقتصادی دارای توجیه بالایی است. 

وی افزود: امروز در تمامی کشورها از ورزش به عنوان بهترین و ارزان ترین ابزار برای ایجاد شادی و نشاط جامعه، پرکردن اوقات فراغت مردم و جلب رضایت شهروندان یاد می شود. 

سلطانی فر توضیح داد: هزینه کامل حضور یک تیم در اردوهای ورزشی بسیار ناچیز و کمتر از دیگر ابزارها و روش هایی است که برای ایجاد شادی و نشاط در جامعه استفاده می شود. 

وی ادامه داد: ظرفیت های همدان در زمینه ورزش امکان خوبی را برای اجرایی کردن سیاست های این وزارتخانه مبنی بر هدایت برگزاری رقابت های بین المللی از مرکز به دیگر مناطق کشور فراهم کرده است. 

** ایستادگی جهان در برابر ترامپ از دستاودرهای برجام است 

وزیر ورزش و جوانان با ذکر ضرب المثل 'عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد' و تطبیق آن با سخنرانی اخیر ترامپ، گفت: این نخسیتن بار است که با گذشت 39 سال از حیات نظام جمهوری اسلامی، پس از حرکت آمریکا علیه ایران، همه جهان در مقابل این کشور ایستادند که این دستاورد برجام است. 

سلطانی فر یادآوری کرد: در گذشته اروپا و برخی کشورهای آسیایی با سیاست های آمریکا همراهی می کردند ولی در جریان اخیر به جز چند کشور عربی کوچک که با تلسکوپ بر روی نقشه قابل مشاهده هستند و به صورت قبیله ای اداره می شوند تمامی کشورهای جهان، مستحکم ایستادند و از مواضع به حق و قانونی ایران دفاع کردند. 

وی تاکید کرد: به کار بردن عبارت جعلی خلیج عربی توسط ترامپ موجب شد تمامی ایرانی ها ساکن در سراسر جهان معترض رئیس جمهوری آمریکا شوند. 

سلطانی فر ادامه داد: این واقعه سبب وحدت، یکپارچگی و همدلی بین همه جناح های سیاسی شد و تمامی جناح ها همانند دوران هشت سال جنگ تحمیلی علیه تهاجم خارجی ایستادند که این دستاوردها به مستحکم شدن پایه های نظام کمک می کند. 

وزیر ورزش و جوانان به منظور شرکت در شورای اداری استان همدان و حضور در نشست ماهانه روسای فدراسیون ها روز پنجشنبه وارد همدان شد. 

در این سفر معاونان وزارت ورزش و جوانان و روسای فدراسیون های ورزشی نیز حضور دارند. 

نشست ماهانه وزیر و معاونان با روسای فدراسیون ها عصر پنجشنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار می شود. 

بازدید از مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی مریانج و بهره برداری سرسرای چند منظوره روستای سنگستان از دیگر برنامه های سفر یک روزه سلطانی فر به همدان است.