به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان، خانم "فردریکا ویلسون" نماینده دموکرات کنگره از ایالت فلوریدا که در کنار خانواده سرباز کشته شده آمریکایی شاهد گفتگوی تلفنی ترامپ با همسر " لا دیوید جانسون" یکی از سربازان کشته شده آمریکایی در نیجر بوده، با اعلام این خبر گفته تماس تلفنی ترامپ با همسر جانسون درست چند دقیقه پیش از رسیدن تابوت همسرش به فرودگاه میامی صورت گرفته است.

به گفته این نماینده کنگره ترامپ به همسر جانسون گفته: او می‌دانست برای چه (در ارتش آمریکا) نام‌نویسی کرده ولی بهرحال وقتی این اتفاق افتاد باعث ناراحتی می‌شود."

این نماینده کنگره این طرز سخن گفتن را به هیچ وجه شایسته رییس جمهور ندانسته و ابراز امیدواری کرده ترامپ در گفتگو با خانواده های دیگر سربازان کشته شده آمریکایی از عبارات مشابه استفاده نکند.

به گفته این نماینده کنگره: این اظهارات قلب هر آدمی را آزرده می سازد. شما نباید به یک بیوه سرباز کشته شده آمریکایی با این لحن تسلا دهید. ناسلامتی رییس جمهور آمریکا هستید. این سرباز یک قهرمان ملی برای همه ماست. این گونه سخن گفتن ترامپ توهینی به همه است و من امیدوارم او در گفتگو با خانواده ۳ سرباز کشته شده دیگر این چنین سخن نگوید."

به گفته ویلسون: او به قدری به هنگام این مکالمه از اظهارات ترامپ خشمگین بوده که خواسته تلفن را بگیرد و ترامپ را بخاطر این اظهاراتش لعنت کند، اما خانواده این سرباز کشته شده آمریکایی تلفن را به او نداده اند و در حالی که همه اعضای خانواده دیوید جانسون در اتومبیل در حال گریه بودند بیوه او مکالمه تلفنی را با ترامپ تنها با گفتن دو کلمه "سپاسگزارم" و "خداحافظ"، قطع کرده است.

کاخ سفید در واکنش به سوال سی ان ان درباره صحت مطالب مطرح شده در گفتگوی ترامپ با بیوه سرباز کشته شده آمریکایی ، اعلام کرده گفتگوهای رییس جمهور با خانواده های سربازان کشته شده آمریکایی محرمانه است.

گفتنی است جسد ۴ سرباز کشته شده آمریکایی در نیجر، پس از ۱۲ روز ، دیروز (سه شنبه) به خاک آمریکا رسیده است و جسد "لا دیوید جانسون" که یکی از آنهاست دیروز در فرودگاه میامی فلوریدا تحویل خانواده اش شد.

لا دیوید جانسون

اظهارات جنجالی ترامپ در مکالمه تلفنی با بیوه سرباز کشته شده آمریکایی

این سرباز آمریکایی دارای 2 فرزند خردسال است و همسر او 6 ماهه باردار است.

ترامپ روز دوشنبه در واکنش به کشته شدن 4 سرباز آمریکایی در نیجر گفت از این واقعه بسیار آزرده خاطر است و در تماس های تلفنی جداگانه با تک تک خانواده های آنها به آنها دلداری خواهد داد. او سپس با تاکید بر اینکه یکی از سخت ترین کارها گفتگو با خانواده های سربازان کشته شده آمریکایی است مدعی شد روسای جمهور پیشین چنین کاری نمی کردند و او اصرار دارد به تک تک خانواده های عزیز از دست داده در ماموریت های جنگی شخصا تسلیت بگوید.

گفتنی است ترامپ پیشتر و در جریان مبارزات انتخاباتی خود نیز با به زبان آوردن سخنان توهین آمیز درباره خانواده یک سرباز مسلمان آمریکایی کشته شده در عراق، آنها را به شدت آزرده خاطر کرده بود.