به گزارش ایسنا، به نقل از الخلیج، راشد بن عبدالله آل خلیفه، وزیر کشور بحرین  مدعی شد: استراتژی آمریکا علیه ایران از اهمیت زیادی برخوردار است و می‌تواند پایانی برای سیاست مداخله جویانه ایران در امور داخلی دیگر کشورها و تداوم انجام عملیات تروریستی از طریق سپاه و حزب الله باشد.

وزیر کشور بحرین مدعی شد: این استراتژی در راستای ایجاد صلح و امنیت بین‌المللی و حفظ امنیت منطقه است.

وی در ادامه با طرح این ادعا که سپاه روش استفاده و به کارگیری سلاح و مواد منفجره را به برخی از تروریست‌ها آموزش می‌دهد، مدعی شد که ایران به بیش از ۱۶۰ تروریست که سلب تابعیت شده‌اند و به حبس ابد محکومند، پناه داده است.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در اظهارات اخیرش در کاخ سفید مدعی شد: اقدامات خصمانه ایران تا امروز ادامه دارد و ایران از حامیان اصلی تروریسم در دنیاست.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه ادعاهای واهی خود علیه جمهوری اسلامی ایران، برجام و سپاه افزود: امروز استراتژی جدید خودمان در مورد ایران را اعلام می‌کنم تا در مقابل رفتارهای خصمانه ایران بایستیم تا ایران هرگز نتواند به سلاح هسته‌ای دست یابد.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در واکنش به ادعاهای ترامپ ضمن توصیف کردن برجام به معاهده چند جانبه، گفت: کشوری که دارای سلاح هسته‌ای است و هم از سلاح هسته‌ای استفاده کرده و هم از سلاح هسته‌ای کشورهایی که با او رابطه نزدیک دارند،‌ مانند رژیم غاصب صهیونیستی کمک و حمایت کرده است، آیا می‌خواهد در برابر اشاعه سلاح هسته‌ای اقدامات جهانی انجام دهد.

وزیر کشور بحرین در حالی ایران را به حمایت از تروریسم متهم می کند که جمهوری اسلامی ایران همواره مخالف اول تروریسم در جهان بوده و برای نابودی و ریشه کن کردن آن تلاش‌های فراوانی کرده است و مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند که ایران هیچ‌گونه دخالتی در امور داخلی دیگر کشورها ندارد و خواستار صلح، ثبات و امنیت در منطقه است.