به گزارش ایسنا، چهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان در روزهای ۱۶ و ۱۷ آذرماه سال جاری به میزبانی شهر کاشان برگزار می‌شود.

تیم بیمه رازی قهرمان ۲ دوره این بازی‌ها، سال گذشته در دیدار نهایی این رقابت‌ها که در کشور اوکراین برگزار شد مقابل تیم تایتان مرکوری آمریکا که با بهترین‌های خود پا به این مسابقات گذاشته بود شکست خورد و از رسیدن به سومین عنوان قهرمانی بازماند.

امسال نیز تیم تایتان مرکوری آمریکا قصد دارد با بهترین‌های خود به ایران بیاید تا این‌بار جام قهرمانی را در کشورمان بالای سر ببرد که همین امر باعث حساسیت بیش از پیش این دوره از رقابت‌ها شده است.

اما تیم بیمه رازی برای حضور هر چه قدرتمندتر در این رقابت‌ها به دنبال جذب بهترین‌های جهان است تا مقابل نماینده امریکا که مهمترین رقیب ایران در این مسابقات به حساب می‌آید با تمام توان حاضر شود.

پس از منتفی شدن حضور جردن باروز چهره شاخص کشتی آمریکا و دارنده ۵ مدال طلای جهان و المپیک در تیم بیمه رازی، مسئولان این تیم باب مذاکره را با حسن یزدانی دارنده مدال طلای جهان و المپیک و عبدالرشید سعدالله‌یف ملقب به تانک روس باز کرده‌اند تا این ۲ کشتی‌گیر شاخص را به خدمت بگیرند.

در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم رقابت‌های جهانی پاریس که پنجم شهریور ماه گذشته برگزار شد، عبدالرشید سعدالله‌یف دارنده ۲ مدال طلای جهان و یک طلای المپیک مقابل کایل اسنایدر آمریکایی و دارنده مدال‌های طلای المپیک و جهان در یک کشتی زیبا و نفس‌گیر  با نتیجه ۶ بر ۵ شکست خورد. با توجه به کری‌خوانی اسنایدر برای رقبای خود در جام باشگاه‌های جهان در صورت حضور سعدالله‌یف در ایران باید منتظر یک مبارزه تماشایی میان این دو چهره شاخص کشتی دنیا باشیم.

غلامرضا محمدی سرمربی تیم بیمه رازی در گفت و گو با ایسنا، با تایید این خبر اظهار کرد: با حسن یزدانی مذاکرات اولیه را انجام دادیم و به احتمال فراوان مشکلی برای جذب این کشتی‌گیر نداریم. یزدانی سرمایه کشتی ایران محسوب می‌شود و باید برای جذب او با فدراسیون نیز هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم.

سرمربی تیم کشتی ازاد بیمه رازی درباره مذاکره با عبدالرشید سعدالله‌یف روس و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک نیز گفت: ما خیلی دوست داریم از رضا یزدانی در وزن ۹۷ کیلوگرم در این رقابت‌ها بهره ببریم اما با توجه به اینکه وی به علت جراحی به تازگی تمرینات کشتی را آغاز کرده احتمال اینکه بتواند به این رقابت‌ها برسد کم است. البته ما قطعاً از وجود رضا یزدانی به عنوان سرمایه بزرگ کشتی ایران در کنار تیم به هر شکل ممکن بهره خواهیم برد چرا که صرف حضور او کمک زیادی برای ما خواهد بود.

وی افزود: قصد داریم سعدالله‌یف چهره شاخص کشتی روسیه را در این وزن به خدمت بگیریم. به غیر از او نیز یک کشتی‌گیر شاخص و عنوان‌دار دیگر از روسیه را نیز جذب می‌کنیم تا با بهترین ترکیب ممکن در جام باشگاه‌های جهان برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف حریفانمان برویم.

محمدی با بیان اینکه بهترین‌های کشتی ایران برای حضور در جام باشگاه‌های جهان جذب این تیم خواهند شد گفت: کمیل قاسمی قطعا برای ما در این رقابت‌ها کشتی می‌گیرد. علاوه بر این ما در سنگین وزن محبی و صادق‌زاده را نیز در اختیار داریم. سید احمد محمدی نیز به روزهای اوج خود نزدیک است و برای ما کشتی خواهد گرفت. حسین‌خانی، اسماعیل‌پور، احسان‌پور و ... نیز برای ما کشتی خواهند گرفت. با تمام توان در جام باشگاه‌های جهان و مخصوصاً مقابل نماینده قدرتمند امریکا قرار خواهیم گرفت تا جام قهرمانی را در ایران بالای سر ببریم.

وی درباره منتفی شدن جذب جردن باروز نیز خاطرنشان کرد: مذاکراتی را با این کشتی‌گیر شاخص آمریکا انجام دادیم اما در نهایت به توافق نرسیدیم و از جذب او صرف‌نظر کردیم.