به گزارش ایسنا، به نقل از سیریانیوز، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پی این حمله گفت: نیروی هوایی اسرائیل دقیق و سریع عمل کرد و هر آنچه را که باید نابود می‌کرد، نابود کرد.

وی افزود: هر کس بخواهد به ما آسیبی برساند به آن آسیب خواهیم رساند. آنها تلاش کردند جنگنده‌های ما را هدف قرار دهند و ما هرگز آن را نخواهیم پذیرفت.

فرمانده کل ارتش سوریه روز دوشنبه اعلام کرده بود: سامانه‌های دفاع‌ هوایی سوریه جنگنده اسرائیلی را که در حریم هوایی سوریه در منطقه بعلبک در حال پرواز بود، هدف قرار دادند و آن را مجبور به فرار کردند. این مساله‌ای است که ارتش اسرائیل پیشتر آن را تکذیب و تاکید کرده بود جنگنده‌هایی که پرواز روتین انجام می‌دادند هیچ آسیبی ندیده‌اند و در سلامت کامل به پایگاه‌شان بازگشتند.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده است، جنگنده‌های اسرائیلی سامانه دفاع‌ هوایی ارتش سوریه در پایگاه رمضان واقع در ۵۰ کیلومتری شرق دمشق را پس از آن هدف قرار دادند که یک موشک زمین به هوا از نوع SA-۵ را به جنگنده نیروی هوایی اسرائیل که در حال تصویربرداری از حریم هوایی لبنان بود، شلیک کردند.

همچنین در ماه سپتامبر جنگنده‌های اسرائیل دو پایگاه نظامی ارتش سوریه را هدف قرار دادند؛ نخستین آنها در هفتم ماه مذکور بود که مرکز مطالعات و پژوهش‌های علمی نزدیک تفرجگاهی در حماة را هدف قرار داد و منجر به کشته شدن دو نظامی ارتش سوریه شد. حمله دوم در ۲۱ ماه مذکور نزدیک فرودگاه بین‌المللی دمشق رخ داد.

اسرائیل از زمان آغاز درگیری در سوریه از ۲۰۱۱ تاکنون چندین بار مناطق سوریه یا پایگاه‌های مربوط به حزب الله را در این کشور بمباران کرده است.