به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، مانور دریایی کره جنوبی و آمریکا در حالی امروز دوشنبه آغاز شده است که تنش ها در شبه جزیره کره پس از ششمین آزمایش هسته ای کره شمالی و شلیک موشک های دوربرد این کشور بار دیگر بالا گرفته است.

کره شمالی به دنبال دستیابی به موشک هایی است که بتواند خاک آمریکا را هدف قرار دهد. دونالد ترامپ نیز تهدید کرده است که آمریکا می تواند کره شمالی را به طور کامل نابود کند.

آمریکا مانورهای نظامی مشترک با کره جنوبی و ژاپن را افزایش داده است.

سخنگوی نیروی دریایی کره جنوبی به خبرنگاران گفت: مانور جدید با هدف حفظ آمادگی علیه اقدامات تحریک آمیز دریایی کره شمالی و ارتقای قابلیت ها برای اجرای عملیات مشترک بوده است. این مانور قرار است 10 روز ادامه داشته باشد.

نیروی دریایی آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که ناو هواپیمابر رونالد ریگان به همراه دو ناوشکن دیگر در این مانور شرکت می کنند.

کره شمالی تاکنون بارها این مانورها را محکوم کرده است. خبرگزاری دولتی کره شمالی روز شنبه، شرکت ناو هواپیمابر آمریکایی در این مانور را اقدامی غیرمسئولانه ارزیابی کرده که شبه جزیره کره را در آستانه انفجار قرار می دهد.

زیردریایی هسته ای میشیگان آمریکا نیز روز جمعه وارد بندر بوسان کره جنوبی شده است.

زیر دریایی 18 هزار تنی میشیگان آمریکا مجهز به 54 فروند موشک توماهاوک است که قادر به هدف قراردادن اهدافی در 1400 مایلی است.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا نیز در سخنانی تاکید کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به من دستور داده است تا به تلاش های دیپلماتیک برای آرام کردن تنش ها با کره شمالی ادامه دهم. این تلاش های دیپلماتیک تا زمان پرتاب نخستین بمب ادامه خواهد یافت.