به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، نجیب عبدالرزاق، نخست وزیر مالزی و محمد پنجم، پادشاه مالزی امروز (دوشنبه) در مقر پارلمان این کشور  میزبان تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر بودند.

این دومین سفر خارجی امیر قطر از زمان اجرای تحریم‌ها از سوی چهار کشور عربی علیه قطر محسوب می‌شود.

امیر قطر قرار است پس از مالزی به کشورهای سنگاپور و اندونزی نیز سفر کند.

امیر قطر  در این سفر حامل پیام اطمینان بخشی به محافل داخلی مالزی و سایر کشورها در این خصوص است که دوحه همانند سابق امور خود را به شکل عادی انجام می‌دهد.

همچنین بعد مهم دیگر این سفر آن است که مالزی به عنوان اولین مقصد امیر قطر دولتی نمونه در حوزه اقتصاد کشورهای اسلامی و یکی از چهار کشور دارای اقتصاد توسعه یافته در آسیا است که همین مساله اهمیت اقتصادی زیادی به این سفر می‌بخشد.

خبرگزاری رسمی قطر (قنا) در این خصوص اعلام کرد، تمیم بن حمد آل ثانی در این سفرها مذاکراتی با رهبران کشورهای مالزی، سنگاپور و اندونزی و مسئولان برجسته آنها درخصوص روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آنها انجام خواهد داد.

این خبرگزاری تاکید کرد، هدف از این سفر بررسی برخی مسائل مشترک و نیز امضای چند توافق نامه و یادداشت تفاهم در زمینه‌های مختلف است.

قطر و مالزی از زمان آغاز روابط دیپلماتیک از سال ۱۹۷۴ میلادی همکاری‌های خوبی با یکدیگر در حوزه انرژی، اقتصاد و سرمایه‌گذاری دارند.

امیر قطر سپتامبر گذشته نیز سفری به کشورهایی چون ترکیه، آلمان، فرانسه و نیز  نیویورک جهت شرکت در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل داشت.