به گزارش ایسنا، دکتر باقر لاریجانی با اشاره به اهمیت علوم پزشکی گفت: کیفیت فارغ التحصیلان علوم پزشکی کشور مستقیما با سلامت مردم در ارتباط است و تمام سعی ما در وزارت بهداشت ارتقای کیفیت آموزش برای ورود نیروی انسانی توانمند به نظام ارائه خدمت و ارتقای سلامت مردم است. 

دکتر لاریجانی گفت: یکی از مواردی که طی سنوات گذشته به آن توجه ویژه‌ای شده بحث جذب دانشجویان در دانشگاهها است. چرا که استعدادها، علاقمندی ها و روحیات افراد می‌بایست با رشته تحصیلی و شرایط تحصیل منطبق باشد؛ در غیر این صورت هم خود فرد دچار مشکل خواهد شد و هم سلامت مردم را تحت تاثیر قرار خواهد داد. 

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: در برخی موارد الزامات قانونی برای جذب سهمیه های خاصی وجود دارد. ولی در مجموع سعی می شود افراد بر مبنای استعدادها و توانمندی هایشان در مقاطع مختلف، خصوصا مقاطع تحصیلات تکمیلی و تخصصی، جذب شوند. 

دکتر لاریجانی گفت: در آزمون پذیرش تخصصی دندانپزشکی سال جاری در برخی از رشته ها ظرفیت های اعلام شده تکمیل نشد و طبق پیشنهاد دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی و طبق موافقت وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شد تا ظرفیت های مذکور به داوطلبان آزاد اختصاص یابد. 

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، وی تاکید کرد: ظرفیت های خالی طی اطلاعیه تکمیل ظرفیت آزمون پذیرش تخصصی دندانپزشکی به اطلاع داوطلبان محترم خواهد رسید و تمامی این ظرفیت ها به داوطلبان آزاد واجد شرایط بر مبنای نمرات کسب شده اختصاص خواهد یافت.