به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا که در مقابل دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا باخت، حالا ویکی‌لیکس را به همکاری با روسیه در منحرف کردن توجهات درباره فیلمی ویدئویی درباره صحبت‌های رکیک و زشت ترامپ درباره زنان پیش از انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری متهم کرده است.

وی در مصاحبه‌ای با ای.بی.سی استرالیا با اشاره به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت: جولیان آسانژ، موسس ویکی لیکس یک فرصت طلب پوچ‌گراست که برای یک دیکتاتور وجودش ضروریست. ویکی لیکس متاسفانه حالا به نفع اطلاعات روسیه کار می‌کند.

جامعه اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسید که پوتین دستور داده تا در کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون دخالت شود و به صورت واضحی در پیروزی ترامپ نقش داشته است.

وزیر خارجه پیشین آمریکا همچنین از فیلم ویدئوی اهانت ترامپ به زنان به عنوان نمونه‌ای از این مساله استفاده کرد که چگونه ویکی لیکس تلاش کرده تا توجهات را از این فیلم منحرف کند.

در این فیلم ویدئویی که تاریخ آن به ۲۰۰۵ باز می‌گردد و در اکتبر سال گذشته میلادی منتشر شد، ترامپ درباره زنان از الفاظ رکیک و زشت استفاده کرد.

چند ساعت پس از انتشار این فیلم ویدئویی، ویکی‌لیکس بیش از ۲۰۰۰ ایمیل از جان پودستا، رئیس سابق کمپین انتخاباتی کلینتون را منتشر کرد که مربوط به حساب شخصی این مرد بود و هیلاری کلینتون گفت که اینها برای منحرف کردن توجهات به این فیلم رکیک است.

آسانژ نیز در یک پیام توئیتری به کلینتون حمله کرد و وی را "وحشت زده" خواند و نوشت: هیلاری کلینتون مرتکب اشتباهی شده است. یک وحشت زدگی در او به وجود آمده است.

کلینتون مدعی است که اقدامات ویکی لیکس ناشی از خصومت شخصی آسانژ با اوست.

وی گفت: این مساله به زمانی بازمی‌گردد که من وزیر خارجه آمریکا بودم و درآن زمان ویکی لیکس اسناد حساسی را درباره وزارتخانه ما و پنتاگون منتشر کرد.