حتی می شود چسباندشان به دیوار راهر و محل عبور تا افراد بیشتری آن را ببینند؛فراتر از آن می توان به دیوار دلت هم چسباندشان چرا که نه؟!

قرار نیست همیشه عکس های زیبا و چشم نواز طبیعت، تصاویر پرهیجان ورزشی، عکس های سحر آمیز دنیای درون آب یا "برعکس" تصاویر جنگ و خونریزی و غارت، عکس های سیل و زلزله و سونامی و... بشود نمایشگاه عکس و به نگارخانه ها راه یابد و احتمالا مایه آه و افسوس و تشویق و جایزه و.. شود.

****

موفقیت چیست و یک انسان موفق کیست؟ چرا ما در جاهایی خاص و احتمالا رویایی و دست نیافتنی دنبال موفقیت و آدم های موفق می گردیم؟

غافل از آن که آدم های موفق همین اطراف مان هستند. برای دیدنشان هم اصلا نیازی به ذره بین و هیچ وسیله دیگری نیست؛ کمی دقت می تواند آنان را نشانمان دهد.

****

در روزگاری که طبق اعلام سید حسن هاشمی وزیر بهداشت:" حداقل ۱۲ درصد از مردم کشور افسرده هستند که نیاز به درمان دارند" و نا امیدی خصوصا در بین جوانان رسوخ یافته، می توان یک بانوی ۸۱ ساله با نشاط و امیدوار را برای خیلی از افراد جامعه مثال زد تا او را ببینند و بدانند با وجود گذشت این همه سال از زندگی باز هم می توان با نشاط ، سرحال، امیدوار و سالم بود.

مثل همین فاطمه حشمتی ۸۱ ساله که هفته قبل به کشور چین- که به سلامت سالمندانش مشهور است- رفت و با کسب یک طلا و یک نقره در رشته دوومیدانی و پیاده روی با رقیبانی که هرکدام حداقل ۱۰ یا ۲۰ سال جوان تر از خودش بودند رقابت کرد و طلا گرفت.

او هر روز صبح خیلی زود حوالی ساعت ۵ برمی خیزد و پس از نماز و صبحانه به کلاس ورزشی که در نزدیکی منزل است می رود و نزدیکی های ظهر به خانه باز می گردد.

این بانوی ۸۱ ساله می گوید:" برخی اوقات همسن و سال های خودم را می بینم که با عصا یا ویلچر یا به سختی راه می روند. از آنها می خواهم که خود را خانه نشین نکنند حتی خواهر خودم که دوسال از من کوچکتر است."

****

با هم عکس های او را می بینیم و آنها را بر دیوار دلمان می چسبانیم تا در زمان خستگی و نا امیدی یادمان باشد در این سن و سال هم می شود از نا امیدی و افسردگی فرسنگ ها دور بود...