به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری کویت، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در گفت‌وگویی تلفنی با حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در روز جمعه ضمن اعلام پایبندی فرانسه به برجام، گفت که ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه برای گفت‌وگو با همتای ایرانی خود در هفته‌های آینده به ایران سفر خواهد کرد.

حسن روحانی جمعه شب در تماس تلفنی "امانوئل مکرون"، به اعلام رییس‌جمهور فرانسه برای دیدار رسمی از تهران در سال آینده میلادی اشاره کرد و اظهار کرد: ایران و فرانسه می‌توانند گام بلندتری برای استحکام روابط در عرصه های مورد علاقه بردارند.

رییس‌جمهور فرانسه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی تاکید کرد که پاریس مصمم است روابط خود را با تهران در همه عرصه‌ها گسترش دهد.

مکرون به تلاش‌های آمریکا علیه برجام اشاره کرد و گفت: اتحادیه اروپا و فرانسه قاطعانه از برجام دفاع می‌کنند و به اجرای کامل آن متعهد هستند و از ایران نیز می‌خواهیم با وجود تلاش‌های واشنگتن به همکاری خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داده و به تعهداتش در برجام پایبند بماند.

وی با بیان اینکه در سال آینده میلادی از جمهوری اسلامی ایران در قالب هیاتی عالی رتبه دیداری رسمی خواهد داشت، گفت: دامنه‌ای گسترده از موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی وجود دارد که مایلم در آن سفر با مقام‌های ایرانی راجع به آنها گفت‌وگو و تبادل نظر کنم.

رییس‌جمهور فرانسه سیاست‌های کاخ سفید در قبال برجام را ناشی از اختلافات داخلی واشنگتن برشمرد و بار دیگر از واشنگتن خواست به تعهداتش پایبند بماند.